HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru ubytovny v Bukovanech bylo zraněno pět osob

V pondělí 3. června krátce po půl desáté večer přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o požáru v ubytovně v Bukovanech na Benešovsku. 

mapa.png

Podle prvotní informace šlo o požár v pokoji v prvním patře a všechny osoby, které se v ubytovně nacházely, se právě samovolně evakuovaly. Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotku ze stanice Benešov se dvěma cisternami a automobilovým žebříkem a další tři cisterny dobrovolných jednotek obcí Bukovany, Týnec nad Sázavou-Pecerady a Čerčany.

Po příjezdu na místo se potvrdilo, že všechny osoby jsou z objektu venku. Hasiči zasahovali v dýchací technice jedním vysokotlakým proudem. Nasazena byla také přetlaková ventilace, protože bylo nutné silně zakouřený prostor odvětrat. Kvůli podezření na intoxikaci několika osob zplodinami hoření byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která postupně ošetřila a následně převezla do benešovské nemocnice pět nadýchaných lidí.

Krátce před dvaadvacátou hodinou nahlásil velitel zásahu lokalizaci a o půl hodiny později úplnou likvidaci požáru. Příčina jeho vzniku a výše způsobené škody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

por. Bc. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem