HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru rodinného domu zemřela jedna osoba

Ve čtvrtek 15. dubna před druhou hodinou ranní přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o požáru rodinného domu v Nových Jirnech v okrese Praha-východ. 

Operační důstojník k místu vyslal profesionální jednotky ze Staré Boleslavi a Říčan spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Brandýs nad Labem, Jirny a Nové Jirny. Po příjezdu k události bylo průzkumem zjištěno, že dům, který byl částečně dřevostavbou, je požárem zcela zasažen. Velitel zásahu proto požádal o zvýšení poplachového stupně na druhý a o vyslání dalších jednotek. Poplach byl tedy vyhlášen profesionální jednotce z Českého Brodu a dobrovolným jednotkám obcí Šestajovice, Škvorec, Tuklaty a Vyšehořovice.

Noční hasební zásah byl velmi náročný. Bylo nutné zajistit plynulou dodávku hasební vody. V důsledku poškození a pádu části stavební konstrukce nebyl možný průzkum uvnitř objektu. Krátce před půl třetí se střecha domu kompletně propadla. K likvidaci ohně hasiči nasadili pět vodních proudů, včetně jednoho z výškové techniky. Kvůli silnému zakouření probíhal celý zásah v dýchací technice. O další hodinu později bylo možné nasadit přetlakovou ventilaci a dům odvětrat. Současně probíhalo dohašování skrytých ohnisek, rozebírání konstrukcí a pátrání po osobě, která měla podle sousedů být uvnitř. Před čtvrtou hodinou byl požár pod kontrolou a velitel zásahu nahlásil lokalizaci.

Po šesté hodině došlo k redukci zasahujících jednotek a stupeň poplachu byl snížen na základní úroveň. Hasiči uvnitř požářiště nalezli tělo pohřešované osoby. Událost si následně převzala kriminální policie, která na místo povolala také psa na vyhledávání akcelerantů hoření.

Škoda byla vyčíslena na 6 500 000 korun, zásahem byly uchráněny hodnoty za půl milionu. Příčinou vzniku požáru se zabývá hasičský vyšetřovatel spolu s kriminální policií.  

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje

Odkazy do noveho okna

001 - noční požár rodinného domu v Nových Jirnech

001 - noční požár rodinného domu v Novýc... 

Detailní náhled

002 - noční požár rodinného domu v Nových Jirnech

002 - noční požár rodinného domu v Novýc... 

Detailní náhled

003 - noční požár rodinného domu v Nových Jirnech

003 - noční požár rodinného domu v Novýc... 

Detailní náhled

004 - zničený dům po požáru v Nových Jirnech

004 - zničený dům po požáru v Nových Jir... 

Detailní náhled

005 - zásah hasičů při požáru domu

005 - zásah hasičů při požáru domu 

Detailní náhled

006 - zásah probíhal také za pomoci výškové techniky

006 - zásah probíhal také za pomoci výšk... 

Detailní náhled

007 - zásah za pomoci výškové techniky

007 - zásah za pomoci výškové techniky 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem