HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru rodinného domu vznikla škoda za milion korun

V pondělí vpodvečer v 18 hodin bylo na operačním a informačním středisku přijato oznámení o požáru v podkroví rodinného domu v obci Čisovice v okrese Praha-západ, všichni obyvatelé domu byli venku. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Řevnice a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Mníšku pod Brdy a Čisovic. V rámci mezikrajské výpomoci byla k události povolána také jednotka HZS hlavního města Prahy ze stanice Radotín s automobilovým žebříkem. Příjezd na místo hasičům značně komplikovala silně namrzlá vozovka, a tak museli jet se zvýšenou opatrností – dokonce si nechali povolat i silničáře se sypačem.

Po příjezdu se potvrdilo, že jde o požár v podkroví, na který hasiči nasadili jeden C proud. Kvůli zakouřené místnosti zasahovali v dýchací technice. Jedna osoba utrpěla lehké popáleniny a nadýchala se kouře, proto byla předána do péče zdravotnické záchranné službě. Hasiči dále v domě odpojili elektrický přívod a pomocí přetlakové ventilace objekt odvětrali. Následně bylo nutné rozebrat část konstrukce stropu, aby mohla být dohašena skrytá ohniska. Přibližně po dvou hodinách byl požár zcela zlikvidován a jednotky se vrátily na své základny. Místní čisovické jednotce byla nařízena osmihodinová dohlídka. V ranních hodinách byl objekt předán majiteli.

Požár způsobila jiskra z prskavky na stromečku. Škoda byla vyčíslena vyšetřovatelem příčin požáru na jeden milion korun, hasičům se podařilo uchránit majetek za dva miliony.

por. Bc. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem