HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru rekonstruovaného domu byl vyhlášen druhý stupeň poplachu

V pátek 19. listopadu několik minut po půl jedné v noci přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje oznámení o požáru dvoupatrové rekonstruované budovy na okraji Benešova. 

Operační důstojník na místo vyslal profesionální jednotku z Benešova spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Benešov, Bystřice a Čerčany. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu velitel zásahu upřesnil, že požár zasáhl celou budovu. Zároveň nechal zvýšit poplachový stupeň na druhý a povolal na místo další jednotky. Poplach se proto rozezněl na stanici ve Vlašimi a také u dobrovolných jednotek obcí Mrač, Petroupim, Struhařov, Soběhrdy a Václavice.

K likvidaci plamenného hoření nasadili hasiči čtyři vodní proudy. Pro zajištění plynulé dodávky hasební vody, bylo zřízeno na místním potoce čerpací stanoviště. K události byla povolána také zdravotnická záchranná služba, která na místě prohlédla dvě osoby. V půl čtvrté se podařilo dostat požár pod kontrolu, dále se nešířil a velitel zásahu mohl nahlásit jeho lokalizaci. Následně hasiči přistoupili k dohašování požářiště dvěma vodními proudy, z toho jedním z výškové techniky. Poté bylo nutné vyhledat a dohasit všechna skrytá ohniska.

Pro zachování akceschopnosti pro případ dalšího výjezdu byla benešovská profesionální stanice zálohována jednotkou Neveklov a vlašimská jednotkou Zdislavice. Obě dobrovolné jednotky držely pohotovost na svých vlastních zbrojnicích.

Škoda byla vyčíslena na jeden milion korun. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši dalších dvou milionů. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Odkazy do noveho okna

001 - požár domu Benešov

001 - požár domu Benešov 

Detailní náhled

002 - požár domu Benešov

002 - požár domu Benešov 

Detailní náhled

003 - požár domu Benešov

003 - požár domu Benešov 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem