HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru lesa na Jičínsku pomáhalo s hašením i letadlo

Na místě zasahovalo jedenáct jednotek požární ochrany. Při události nebyl nikdo zraněn. 

Požár lesa byl nahlášen na krajské operační a informační středisko v 15:00 hod. Hořelo v katastru obce Zámostí, část Blata. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Jičína a dobrovolné jednotky SDH Slatiny, Kopidlno, Jičín, Valdice, Markvartice, Sobotka, Mladějov, Staré Místo a Železnice. Pro událost byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.

Hořel lesní porost na ploše asi 200x200 m. I s ohledem na sucho musely jednotky co nejdříve zabránit dalšímu šíření požáru. Velitel zásahu si proto vyžádal leteckou hasičskou službu z Jičína. Letadlo provedlo celkem šest shozů hasiva. Jednotky na místě využily k hašení v terénu několik proudů, bylo také zřízeno čerpací stanoviště u rybníka v Jinolicích. Požár se podařilo lokalizovat v 16:14 hod. a poté už hasiči dohašovali jen menší ohniska.

Na místo události byl povolán vyšetřovatel příčin požáru. Bylo zjištěno, že v místě probíhalo ohlášené pálení. S největší pravděpodobností zde byla po ukončení pálení ponechána ohniště bez dozoru a oheň se tak díky suchu a větru rozšířil na okolní lesní porost.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

P lesa, Zámostí

P lesa, Zámostí 

Detailní náhled

P lesa, Zámostí (2)

P lesa, Zámostí (2) 

Detailní náhled

P lesa, Zámostí (3)

P lesa, Zámostí (3) 

Detailní náhled

P lesa, Zámostí

P lesa, Zámostí 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem