HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru bytu v panelovém domě hasiči zachránili osobu a psa

Ve středu 5. června kolem půl jedenácté přijalo operační středisko středočeských hasičů informaci o požáru bytu v panelovém domě v Mladé Boleslavi. 

Podle prvotní informace šlo o požár ve druhém patře desetipatrového panelového domu. Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotku ze stanice Mladá Boleslav, podnikovou jednotku Škoda Auto a dobrovolnou jednotku obce Mladá Boleslav – Podlázky, celkem se třemi cisternami, automobilovým žebříkem a práškovým hasicím automobilem. Současně k události vyjel velitel čety a také mladoboleslavský vyšetřovatel příčin požárů.

Po příjezdu na místo se potvrdilo, že jde o požár bytu v plném rozsahu. Hasiči zasahovali v dýchací technice jedním C proudem a jedním vysokotlakým proudem, a to i z výškové techniky. S její pomocí také zachránili jednu osobu a psa. Ostatní nájemníci opustili zakouřený objekt samovolně. Nasazena byla také přetlaková ventilace, protože bylo nutné silně zakouřený prostor odvětrat.

Kolem jedenácté hodiny nahlásil velitel zásahu lokalizaci a v půl jedné byl požár zcela zlikvidován. Obyvateli vyhořelého bytu pomůže s náhradním ubytováním sociální pracovnice, která se dostavila na místo. Předběžná škoda je stanovena na 400 tisíc korun, příčinou požáru je nedbalost při kouření nebo ponechání hořící svíčky bez dozoru.

Mějte proto na paměti, že hořící svíčky je nutné mít neustále pod kontrolou a zhasnout je, pokud z bytu odcházíte!

por. Bc. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem