HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru bytu v Jičíně muselo být evakuováno 11 osob

Událost byla ohlášena v sobotu 27. 10. těsně před půlnocí. Při požáru nebyl nikdo zraněn, plameny napáchaly škodu za asi 300 tisíc korun. 

P Jičín, Barákova, 27. 10 (2).JPGPožár v třípatrovém řadovém obytném domě v Barákově ulici v Jičíně byl na krajské operační a informační středisko nahlášen v sobotu 27. 10. 2018 sedm minut před půlnocí. Na místo vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Jičína.

Průzkumem jednotky zjistily, že v jednom z bytů došlo k požáru kotle. Hasiči museli z domu evakuovat celkem 11 osob. Všechny byty jednotky prošly a zkontrolovaly je pomocí detektoru. Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu, lokalizace byla ohlášena osm minut po půlnoci. Protože byly v bytě dřevěné stropy, musely zasahující jednotky rozebrat část stropní konstrukce a zkontrolovat, zda se zde nenachází skrytá ohniska. Obyvatelé se mohli do svých bytů vrátit asi hodinu po půlnoci, při události nebyl nikdo zraněn.

Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Díky rychlému zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi jednoho milionu korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování. Vyšetřovatel hasičů si na místo události vyžádal spolupráci z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdaneč. Jednotky se vrátily zpět na své stanice kolem třetí hodiny ranní.

Martina Götzová, tisková mluvčí
Foto ilustrační

Odkazy do noveho okna

P Jičín, Barákova, 27. 10 (1)

P Jičín, Barákova, 27. 10 (1) 

Detailní náhled

P Jičín, Barákova, 27. 10 (2)

P Jičín, Barákova, 27. 10 (2) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem