HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při noční havárii osobního vozidla u Ovčár zahynul řidič

V pátek 22. listopadu patnáct minut po půlnoci byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámena vážná dopravní nehoda osobního vozidla na silnici číslo 328 u výjezdu z průmyslové zóny u Ovčár na Kolínsku. 

Operační důstojník k nehodě vyslal jednotku ze stanice Kolín – Ovčáry, která byla na místě už za čtyři minuty od ohlášení. Po prvotním průzkumu bylo zjištěno, že v osobním vozidle, které se po střetu s menším stromem převrátilo na střechu, zůstal zaklíněný řidič. Hasiči provedli jeho vyproštění za pomoci hydraulických vyprošťovacích nástrojů. Zdravotnická záchranná služba zároveň aktivovala leteckou záchrannou službu, která na místo vyslala vrtulník.

Řidič však utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl, takže veškerá snaha o záchranu jeho života byla marná. Hasiči následně asistovali policii při vyšetřování nehody. Poté bylo na vozidle provedeno protipožární opatření. Po příjezdu odtahové služby jednotka ještě pomohla s naložením vraku na podvalník. Zásah byl ukončen kolem třetí hodiny ranní.  

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem