HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při nehodě autobusu se zranilo velké množství osob

K nehodě autobusu na silnici I/36 mezi obce Časy a Holice vyjížděli ve čtvrtek 18. října v 15.04 hodin profesionální i dobrovolní hasiči. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů (profesionální z Holic a Pardubic a dobrovolné z Dašic, Holic a Chrudimi). Po příjezdu na místo hasiči vytahovali zraněné osoby z autobusu, který skončil mimo silnici v poli a na boku. Na místo byl povolán i kontejner nouzového přežití i evakuační autobus. Jednalo se o linkový autobus, ve kterém cestovalo kolem 60 osob. Na místě bylo velké množství zraněných osob, které hasiči spolu se zdravotnickou záchrannou službou třídili pomocí metody START.

(Metoda START  - S – snadná, T – terapie, A – a, R – rychlé, T – třídění, která se používá pro třídění osob postižených mimořádnou událostí v případě většího počtu obětí (zpravidla nad 10 obětí), kdy je nedostatek zdravotnického personálu vzhledem k počtu obětí. Cílem je vždy stanovit prioritu transportu obětí na stanoviště třídění raněných v prostoru pro poskytnutí zdravotní péče, kde je jim poskytována odborná zdravotnická péče ze strany zdravotnické záchranné služby).

Jedna osoba byla vrtulníkem transportována de nemocnice. Evakuačním autobusem jsme zraněné osoby převáželi do nemocnice. Svědci nehody uváděli, že autobusu pravděpodobně praskla pneumatika. Přesné příčiny nehody vyšetřují policisté. Na místo se ve večerních hodinách dostavila specializovaná firma, která obrátila autobus zpět na kola a vytáhla na vozovku.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem