HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Převrácený kamion s obilím zablokoval silnici I/57 za obcí Lidečko.

(29. 9. 2017) V 15:39 hodin byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Valašské Klobouky k dopravní nehodě u obce Lidečko. Podle oznamovatele se zde převrátil kamion s návěsem a obilí se vysypalo na komunikaci. 

Na místě bylo zjištěno, že došlo k dopravní nehodě nákladního vozidla, které převáželo obilí. Vůz skončil po nehodě na boku a návěsem zablokoval celou komunikaci I. třídy č. 57. Zraněného řidiče si do své péče převzala posádka zdravotnické záchranné služby.

Hasiči na pokyn velitele zajistili místo události a provedli protipožární opatření. Drobný únik oleje byl zlikvidován pomocí sorpčních látek. Kvůli vyproštění nákladního vozu si velitel zásahu na místo povolal také vyprošťovací automobil ze stanice Otrokovice a další těžkou techniku odtahové služby.

Aby bylo možné soupravu vyprostit, byla část svodidel odstraněna pomocí rozbrušovací pily. Po zadokumentování nehody policií bylo provedeno ve spolupráci s odtahovou službou ustavení tahače a návěsu zpět na kola a jejich odtažení mimo vozovku. Po provedení kompletního úklidu komunikace od přepravovaného obilí i úlomků z vraku vozu byla doprava obnovena a jednotka se ve 21:21 hodin vrátila zpět na základnu.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem