HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prestižní soutěž Orlická věž slavila pětadvacetiny

 
 
Dnes, 15. května 2015, krátce po deváté hodině odstartoval v areálu hasičské stanice v Ústí nad Orlicí již 25. ročník celostátní soutěže nazvaný Orlická věž. Profesionální hasiči z celé České republiky soutěžili v jedné z disciplín požárního sportu, a to ve výstupu do čtvrtého patra cvičné věže pomocí hákového žebříku.
25. ročník Orlické věže – to už je pořádný kus historie. Největší zásluhu na rozvoji hlavně požárního sportu v začátcích měl Zdeněk Barvínek, později Jindřich Matějíček, Ladislav Hájek a Pavel Zámečník, kteří se neztráceli mezi nejlepšími požárními sportovci v České republice. Právě zásluhou Zdeňka Barvínka se před 25 lety uskutečnil první ročník soutěže ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže. Tato velice prestižní soutěž pokračuje až do dnešní doby a je zařazena do „České ligy“. Každoročně se soutěže účastní kolem 130 nejlepších závodníků z celé České republiky a Slovenska. Dnes se závodu účastnilo celkem 88 závodníků z celé České republiky. Příslušníci v okrese Ústí nad Orlicí opravdu žijí sportem. Hasiči tady podávají skvělé výkony v požárním sportu, v nejtěžších hasičských disciplínách TFA, ve futsalu, orientačním běhu a právě i ve výstupu na cvičnou věž.
 
            Den byl jasný a s dobrými teplotami pro závodníky. Mezi závodníky panovala skvělá nálada. Tato soutěž je specifická tím, že soutěžící mají čtyři pokusy vyběhnout do 4. podlaží cvičné věže.
           
Rekord ve výstupu na tuto věž drží od roku 2013 Jakub Pěkný z HZS Ústeckého kraje, který vystoupal v roce 2013 na věž s časem 13,68 s.
            Dřívějšími rekordmany byli například Josef Pěnča z HZS ÚO Strakonice, čas 14,18s. Dalšími borci, kteří vystoupali na věž pod čas 14.10 s byli: Rudolf Adamička (HZS Půchov, Slovensko), Radek Vvyvial (HZS ÚO Kolín), Jan Neubert (HZS ÚO Jílové) a Karel Ryl (HZS ÚO Ostrava).

  

Výsledky letošního ročníku jsou uvedeny níže v tabulce

  

Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

Orlická věž

Orlická věž 

Detailní náhled

Orlická věž 1

Orlická věž 1 

Detailní náhled

Orlická věž 2

Orlická věž 2 

Detailní náhled

Orlická věž 3

Orlická věž 3 

Detailní náhled

Orlická věž 4

Orlická věž 4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem