HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přehled zásahů 3. října 2016

SVODOkres Domažlice

DOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM OSOB; Staňkov, Ohučov 3.10.2016 5:44:39
U Ohučova hasiči ze Staňkova pečovali o zraněného řidiče do příjezdu ZZS. Z auta ho vyprostili bez použití hydraulického zařízení. Vozidlo nepřekáželo silničnímu provozu, žádné kapaliny z něj neunikly.
 
Stanice Staňkov

Okres Klatovy

DOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM OSOB; Železná Ruda, Alžbětín 3.10.2016 0:25:05
Mezi Alžbětínem a Železnou Rudou došlo ke srážce osobního auta s chodcem. K nehodě vyslalo operační středisko jednotky HZS Klatovy a SDH Železná Ruda. Hasiči muže resuscitovali. Jejich činnost ukončil lékař, který konstatoval smrt. Zranění utrpěl i řidič osobního auta. Nehoda uzavřela silnici, provoz byl obnoven až po třetí hodině ráno.

Stanice Klatovy Železná Ruda

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT-UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH; Hartmanice 3.10.2016 9:24:09
V Hartmanicích hasiči ze Sušice společně s místní jednotkou SDH pomohli ZZS se snesením pacienta do sanitky.

Stanice Sušice Hartmanice

TECHNICKÁ POMOC-ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ; Horažďovice, Strakonická 3.10.2016 10:59:55
V Horažďovicích vyhlásilo operační středisko hasičům a vyslalo je do ulice Strakonická, kde hrozilo převrácení plně naloženého kamionu. Na návěsu se naklonilo k jedné straně asi 20 tun dřevotřísek OSB Superfinisch ACO o rozměrech 13 x 2635 x 1245 mm. Hasiči zabezpečili prostor potřebný k manipulaci s deskami, demontovali plachtu i příčné lišty a následně byly desky postupně pomocí nakladače a manipulátoru přemístěny na volné prostranství. Stroje i personál na přeložení nákladu zajistila místní firma a SÚS jako věcnou a osobní pomoc.

Stanice Horažďovice

POŽÁR-NÍZKÉ BUDOVY; Horažďovice, Smetanova 3.10.2016 15:04:19
V Horažďovicích hasiči vyjeli k nahlášenému požáru v kotelně RD. Zjistili, že se jedná o přetopený kotel, ke škodě nedošlo.
 
Stanice Horažďovice Horažďovice

3.10.2016 (KT 15.05) DN Býšov.JPGDOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM; Chudenice, Býšov 3.10.2016 15:07:47
Za obcí Chudenice ve směru na Býšov došlo k dopravní nehodě osobního auta. V době příjezdu jednotky HZS Klatovy se již o zraněnou řidičku starala ZZS. Ve vozidle cestovala sama. Z vozidla nevytekly žádné provozní kapaliny. Hasiči se po dohodě s PČR vrátili zpět na základnu.

Stanice Klatovy

DOPRAVNÍ NEHODA-ÚKLID VOZOVKY; Horažďovice, Strakonická 3.10.2016 16:13:19
V Horažďovicích hasiči zlikvidovali následky nehody osobního auta. Uvnitř cestovaly dvě ženy a dvě děti, nikdo z nich nebyl zraněn. Drobný únik provozních kapalin hasiči z vozovky odstranili pomocí sorbentu.

Stanice Horažďovice

Okres Plzeň-město

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT-Z VÝŠKY; Štěnovický Borek, Nebílovský Borek 3.10.2016 14:05:46
V Nebílovském Borku hasiči z PS Plzeň Slovany zachránili pomocí výškové techniky kočku ze stromu a předali ji majiteli.

Stanice Plzeň Slovany

DOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM OSOB; Plzeň, Bolevec, Špálova 3.10.2016 19:45:58
V Plzni Bolevci hasiči z CPS Košutka zlikvidovali následky nehody dvou osobních aut. Zraněnou osobu odvezla ZZS na vyšetření do nemocnice. Provozní kapaliny, které z havarovaných vozidel unikly, odstranili hasiči z vozovky pomocí sorbentu.

Stanice Plzeň Košutka

Okres Plzeň-jih

TECHNICKÁ POMOC-ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK; Nové Mitrovice, Planiny 3.10.2016 11:35:13
U obce Planiny hasiči z Rokycan odstranili z vozovky padlý strom.

Stanice Rokycany

3.10.2016 (PJ 14.37) DN Klášter u Nepomuka.JPGDOPRAVNÍ NEHODA-VYPROŠTĚNÍ OSOB; Klášter 3.10.2016 14:37:34
V pondělí 3. října 2016 v 14:37 hodin vyslalo operační středisko profesionální i dobrovolné hasiče z Nepomuku ve směru na Plzeň před odbočku na Klášter k dopravní nehodě kamionu s osobním autem. Osobní auto skončilo příkopu, náraz s kamionem byl tak silný, že došlo k utržení motoru a převodovky. Řidičku dostali z vozidla náhodní kolemjedoucí svědkové nehody, spolujezdce z kabiny vyprostili bez použití hydraulického zařízení hasiči. Zraněné osoby si převzaly posádky vrtulníku LZS a ZZS, hasiči jim asistovali při ošetření. Žena byla do nemocnice transportována letecky, muž sanitkou. Kamion převážející dřevo se převrátil koly nahoru, tahač částečně zapadl do vypuštěného rybníka a návěs zablokoval silnici. Řidič vystoupil z kabiny pomocí lidí ještě před příjezdem složek IZS. ZZS ho vyšetřila na místě, vyvázl bez zranění. Z proražených nádrží unikla do rybníka nafta. Hasiči přečerpali PHM do náhradních barelů a kaluže zasypali sorbentem. Spotřebovali kolem 200 kg sorbentu. Na místo se dostavili zástupci Životního prostředí, Ti v následujících dnech budou řešit ve spolupráci se specializovanou firmou odbagrování a dekontaminaci půdy. Před samotným vyproštěním kamionu musel být nejprve náklad přeložen. Veškerou potřebnou techniku zajistila specializovaná firma. Hasiči odřezali svodidla a části kamionu, které bránily vyproštění. Nehoda uzavřela hlavní tah u Nepomuku po celou dobu zásahu. Provoz byl obnoven až následující den časně ráno.

Stanice Nepomuk Nepomuk

Okres Plzeň-sever

DOPRAVNÍ NEHODA-VYPROŠTĚNÍ OSOB; Líšťany, Hunčice 3.10.2016 11:15:12
Hasiči z CPS Plzeň Košutka vyjeli k dopravní nehodě dvou vozidel, která se stala u obce Hunčice. Ještě před příjezdem hasičů se posádka jednoho z havarovaných aut starala o dvě zraněné osoby z vozidla druhého. Hasiči v místě zastavili provoz. Silnice zůstala uzavřena po celou dobu zásahu a policejního šetření. Hasiči vyprostili z jednoho auta spolujezdce a předali ZZS k ošetření. Po zadokumentování nehody policí hasiči odtlačili auta ke krajnici a uklidili silnici. Do nemocnice byly odvezeny 3 osoby.

Stanice Plzeň Košutka

DOPRAVNÍ NEHODA-ÚKLID VOZOVKY; Dolany 3.10.2016 16:41:34
Za Dolanským mostem hasiči z CPS Plzeň Košutka odstranili z vozovky olejovou skvrnu.

Stanice Plzeň Košutka

Okres Rokycany

TECHNICKÁ POMOC-TRANSPORT PACIENTA; Hrádek, Nová Huť, U svobodáren 3.10.2016 11:17:40
V Rokycanech hasiči pomohli ZZS transportovat pacienta do sanitky.

Stanice Rokycany

Okres Tachov

POŽÁR-TRAFOSTANICE, ROZVODNY; Stříbro, Alešova 3.10.2016 3:59:10
Ve Stříbře hasiči vyjeli k nahlášenému požáru transformátoru. Jednalo se o jiskření izolátoru na sloupu el. vedení. Jednotka počkala na příjezd pracovníků ČEZ, kteří izolátor rozpojili.

Stanice Stříbro

3.10.2016 (TC 8.31) DN Konstantinovy Lázně.JPGDOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM OSOB; Konstantinovy Lázně, Nová Ves 3.10.2016 8:31:40
Operační středisko vyslalo hasiče ze Stříbra do Nové Vsi u Konstantinových Lázní k dopraní nehodě osobního auta. O zraněnou řidičku pečovala ZZS. Po ukončeném šetření Policie ČR hasiči pomohli naložit vozidlo na odtah a uklidili vozovku. Na motorový olej, který vytekl po přetočení vozu na kola, hasiči použili 5 kg sorbentu, a vysokotlakým proudem očistili vozovku od bahna.

Stanice Stříbro

DOPRAVNÍ NEHODA-UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ; Rozvadov 3.10.2016 19:21:51
V Rozvadově na hraničním přechodu se utrhla krajnice pod linkovým autobusem. Řidič se při vyhýbání odstaveným kamionům opřel o budovu a sjel do příkopu. Na místo vyslalo operační středisko jednotky HZS Tachov a SDH Přimda. V autobuse cestoval řidič sám, vyvázl bez zranění. Odstavné parkoviště před celnicí bylo zablokované kamiony. Pro těžkou techniku HZS bylo místo události nepřístupné. Vzhledem k tomu, že nehrozilo žádné nebezpečí, jednotky na místě nezasahovaly, techniku na vyproštění si zajistí řidič autobusu sám. Autobus bude možné vyprostit až po uvolnění parkoviště.

Stanice Tachov Přimda

DOPRAVNÍ NEHODA-ÚKLID VOZOVKY; Planá, Vysoké Sedliště 3.10.2016 20:52:20
Na rovném úseku silnice II/230 mezi obcemi Zliv a Týnec se převrátil kamion naložený kulatinou. O přeložení nákladu se postaral majitel převráceného vozu, zajistila si vlastní techniku. Na vyproštění kamionu byla povolána specializovaná forma. Řidič vyvázl bez zranění, provozní kapaliny neunikly. Místo události zabezpečovaly jednotky HZS Stříbro a SDH Planá, hasiči odklidili z vozovky veškeré nečistoty.

Stanice Stříbro Planá

DOPRAVNÍ NEHODA-UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ; Bor, Holostřevy 3.10.2016 23:50:33
U obce Holostřevy jednotky HZS Stříbro a HZS Tachov vyprostily z příkopu kamion, u kterého hrozilo převrácení. Před zahájením vyprošťování hasiči museli porazit stromy, které při práci překážely. Nehoda se obešla bez zranění.

Stanice Tachov Stanice Stříbro

vytisknout  e-mailem