HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přehled zásahů 29. prosince 2016

SVOD

 

 

 

Okres Domažlice

DOPRAVNÍ NEHODA-ŽELEZNIČNÍ; Holýšov 29.12.2016 5:00:33
Ve čtvrtek 29. prosince 2016 v pět hodin ráno uzavřela mezinárodní železniční trať Plzeň - Domažlice - SRN smrtelná nehoda. Asi dva kilometry za Holýšovem směrem Dolní Kamenicí srazil vlak ženu, její zranění nebyla slučitelná se životem. U nehody zasahovaly jednotky HZS Staňkov, SŽDC Plzeň a SDH Holýšov. Hasiči prošli vlak a překontrolovali zdravotní stav všech cestujících. Všichni vyvázli bez zranění. Následně hasiči asistovali ZZS, PČR a koronerovi při ohledání. Místo události si převzali hasiči SŽDC, pomohli s naložením ostatků a desinfikovali kolejiště chloraminem.

Stanice Staňkov Holýšov SŽDC Plzeň

Okres Klatovy

TECHNICKÁ POMOC-SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS; Prášily 28.12.2016 14:43:56
Na Březníku jednotka Národního parku Šumava poskytla předlékařskou pomoc osobě v bezvědomí. Pacienta si následně převzala do péče ZZS.

JSDH Národní park Šumava
 
TECHNICKÁ POMOC-OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR; Klatovy, Školní 29.12.2016 14:56:44
V Klatovech hasiči otevřeli zabouchnutý byt.

Stanice Klatovy

POŽÁR-POLNÍ POROST, TRÁVA; Janovice nad Úhlavou 29.12.2016 15:45:20
V Janovicích nad Úhlavou jednotky HZS Klatovy a místního SDH zlikvidovaly pomocí vysokotlakého proudu společně požár balíku sena. Ke škodě nedošlo.
 
Stanice Klatovy Janovice nad Úhlavou

DOPRAVNÍ NEHODA-UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ; Prášily 29.12.2016 15:50:00
Operační středisko vyslalo hasiče ze Sušice mezi Prášily a Srní k dopravní nehodě osobního auta. Vozidlo sjelo do příkopu a hrozilo, že se převrátí. Osoby, které ve vozidle cestovaly, se z vozidla dostaly samy, vyvázly bez zranění. Provozní kapaliny neunikly ani během nehody ani při vyprošťování vozidla z příkopu neunikly. Poté, co hasiči vytlačili vozidlo zpět na silnici, ho odstavili na nedaleké parkoviště, aby nepřekáželo silničnímu provozu.

Stanice Sušice

DOPRAVNÍ NEHODA-VYPROŠTĚNÍ OSOB; Předslav, Petrovičky 29.12.2016 20:54:20
Poblíž obce Pertovičky jednotky HZS Klatovy a HZS Nepomuk zasahovaly u dopravní nehody osobního auta, které se převrátilo na střechu. Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby, naštěstí jen lehčího charakteru. Odtahové službě pomohli hasiči naložit nepojízdné vozidlo.

Stanice Klatovy Stanice Nepomuk

DOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM; Prášily, Nová Hůrka, Keply 29.12.2016 22:58:02
Jednotky HZS Sušice, SDH Železná Ruda a SDH Národního parku Šumava zasahovaly mezi Novou Hůrkou a obcí Keply blízko křižovatky na Hartmanice u dopravní nehody dvou osobních aut. Při nehodě byla zraněna jedna osoba, hasiči asistovali ZZS při jejím ošetření. Provozní kapaliny z havarovaného auta neunikly.

Stanice Sušice Železná Ruda JSDH Národní park Šumava

Okres Plzeň-město

TECHNICKÁ POMOC-TRANSPORT PACIENTA; Plzeň, Doubravka, Pod Lesem 29.12.2016 0:20:26
V Plzni na Doubravce hasiči z PS Střed pomohli ZZS transportovat pacientku do sanitky.

Stanice Plzeň Střed

POŽÁR-OSTATNÍ; Plzeň, Skvrňany, Pecháčkova 29.12.2016 6:33:54
V Plzni-Skvrňanech hasiči z PS Střed prolili vodou zapálené pneumatiky u připravené autodráhy. Požár se obešel beze škod. Při vyšetřovaní příčiny vzniku škod se zatím nepodařilo vyloučit úmysl.

Stanice Plzeň Střed

TECHNICKÁ POMOC-OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR; Plzeň, Východní Předměstí, náměstí Generála Píky 29.12.2016 12:00:35
V Plzni na náměstí Generála Píky hasiči z PS Slovany na žádost PČR otevřeli byt. Podezření na úmrtí se nepotvrdilo, pohřešovaná osoba se uvnitř nenacházela.

Stanice Plzeň Slovany

DOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM; Nezbavětice 29.12.2016 18:14:35
V Nezbavěticích hasiči z PS Plzeň Slovany zasahovali u dopravní nehody osobního auta. Lehce zraněnou osobu odvezla ZZS do nemocnice. Provozní kapaliny z vozidla neunikly.

Stanice Plzeň Slovany

Okres Plzeň-sever

POŽÁR-NÍZKÉ BUDOVY; Nečtiny 14 29.12.2016 15:00:18 
Operační středisko vyslalo do Nečtin k požáru seníku plného sena jednotky HZS Plasy, SDH Manětín a místního SDH. Zároveň si jako posilovou jednotku vyžádalo pomoc hasičů HZS Karlovarského kraje ze stanice Toužim. Požár se podařilo dostat hasičům pod kontrolu během několika málo minut po příjezdu první jednotky na místo události. Požár neponičil budovu, dle majitele ke škodě nedošlo. Příčina vzniku požáru bez šetření.

Stanice Plasy Manětín Nečtiny stanice Toužim

Okres Rokycany

DOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM; Svojkovice 29.12.2016 14:56:55
Ve Svojkovicích na odbočce na Hůrky zasahovali hasiči z Rokycan u dopravní nehody osobního auta a motorky. Zraněnému motorkáři hasiči poskytli předlékařskou pomoc a pečovali o něj do příjezdu ZZS. Následně byl odvezen do nemocnice na další vyšetření. Nepojízdný motocykl hasiči pomohli naložit na odtahovou službu. Provozní kapaliny z vozidel neunikly.

Stanice Rokycany

TECHNICKÁ POMOC-OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR; Hrádek, Nová Huť, Učňovská 29.12.2016 16:51:31
V Nové Huti hasiči z Rokycan otevřeli zabouchnutý byt, ve kterém majitel ponechal životně důležité léky.

Stanice Rokycany

Okres Tachov

POŽÁR-LESNÍ POROST; Oldřichov 29.12.2016 13:31:49
V lese u Oldřichova hasiči z Tachova prolili vodou dvě zapálené hromady klestu. Jednalo se o pálení, které bylo ponecháno bez dozoru. Požár se naštěstí nikam nerozšířil. Jakýkoliv oheň - ani při pálení klestu, ani při rozdělání táborového ohně apod. nesmí být ponechán bez dozoru.

Stanice Tachov

vytisknout  e-mailem