Záchranný útvar HZS ČR  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přehled činnosti jednotek ZÚ HZS ČR - duben 2018

V měsíci dubnu si jednotky Záchranného útvaru HZS ČR připsaly do statistiky šest zásahů a devět ostatních činností.

Mezi zásahy se krom odstraňování následků výbuchů muničních skladů ve Vrběticích zařadily i dva výjezdy k požáru odpadu ve Vratimově a Úholičkách. S likvidací požáru ve Vratimově nejprve pomáhaly kolové nakladače JCB 437 a KN 251 ke kterým se později přidal ještě univerzální dokončovací stroj UDS 214. Zemní technika zajišťovala postupné rozhrnování hořících balíků odpadů a jejich odvoz na volné prostranství, kde byl materiál postupně dohašován. Prakticky stejnou činnost pak o dva dny později prováděl i kolový nakladač ze Zbirohu u požáru haly na zpracování odpadu v Úholičkách. Tato metoda hašení se u podobných zásahů v minulosti již několikrát osvědčila. Nakladače a další zemní stroje u jednotek Záchranného útvaru jsou vybaveny dodatečnou ochranou proti plamenům i sálavému teplu a v kabině je prostor pro upevnění dýchacího přístroje, což je na rozdíl od „civilních“ verzí předurčuje i pro práci v podmínkách požárů.

V přehledu dubnových činností jednotek lze vyzvednout zatím největší letošní demolici, kdy v rámci výcviku strojníků pásových nakladačů prováděli příslušníci stržení budovy tělocvičny ve Zbirohu. Na demolici se mj. podílely i obě pásová rypadla. Menší zemní práce prováděla záchranná rota Jihlava rovněž na požární stanici v Nymburce, kde rovnou pomohla pomocí UDS částečně deformovat autovraky určené na soutěž ve vyprošťování z havarovaných vozidel. Obdobně se pro potřeby odborné přípravy deformovaly autovraky i v Ostravě.

Terénní úpravy se pak prováděly také v areálech skladovacího a opravárenského zařízení v Jílovém u Prahy a školního a výcvikového zařízení ve Frýdku – Místku. Devítku činností ještě doplnily přepravy jízdních kol v rámci akce Kola pro Afriku a muzejního exponátu pro Expozici požární ochrany Zbiroh a zdravotní zabezpečení akademického mistrovství ČR v požárním sportu.

Aktuální informace o činnosti jednotek Záchranného útvaru naleznete na našem facebooku.

mapka duben.jpg

Odkazy do noveho okna

demolice Zbiroh

demolice Zbiroh 

Detailní náhled

požár Úholičky

požár Úholičky 

Detailní náhled

požár Vratimov

požár Vratimov 

Detailní náhled

zemní práce Nymburk

zemní práce Nymburk 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem