HZS Karlovarského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Před padesáti lety zemřel při zásahu karlovarský hasič

Odkaz Ondreje Kindela je mezi hasiči dodnes 

Jsou výročí, která jsou smutná. Ale i díky jim si uvědomujeme, co všechno jsou hasiči ochotni a připraveni obětovat při své službě.  V sobotu 12. května 1973 v 7 hodin ráno došlo následkem technické závady a neopatrnosti zaměstnanců k požáru hromady dřevité vlny v expedici Karlovarského porcelánu v Nové Roli. Přestože byly při zásahu dodrženy všechny bezpečností směrnice, utrpěl při hašení příslušník požárního útvaru Karlovy Vary rtm. Ondrej Kindel těžké popálení (opaření). Přes okamžitou pomoc a převoz vrtulníkem na kliniku popálenin v Praze svému poranění o tři dny později v úterý 15. května 1973 v nemocnici podlehl. Za obětavost při zdolávání požáru byl in mmoriam povýšen do hodnosti praporčík PO a udělen mu odznak "Za hrdinský čin". 

Dnes, v pondělí 15. května 2023, je to padesát let, kdy Ondrej Kindel odešel do hasičského nebe. V jeho odkazu pokračoval celý profesní život kromě jiných i jeho syn Miroslav, který třicet let sloužil v uniformě profesionálního hasiče. I po ukončení profesionální služby nadále vykonává hasičskou činnost v dobrovolné jednotce v rodné obci Stružná. 

Na památku obětavého rtm. Ondreje Kindela dnes sloužící hasiči položili na jeho hrob smuteční květiny a na krátko zapálili svíčku. Děkujeme všem, kteří si dnes najdou okmažik vzpomenout si na našeho bývalého kolegu, který naplnil slib hasiče a při zásahu zaplatil cenu nejvyšší.

Čest jeho památce.

Ondrej Kindel.JPG

vytisknout  e-mailem