Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přečtete si v únorovém čísle časopisu 112

V první polovině února vychází letos druhé číslo měsíčníku 112 – odborného časopisu požární ochrany, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva. 

Rubrika POŽÁRNÍ OCHRANA přináší rozbor zásahu z požáru filmových kulis na Barrandově, kde vznikla škoda za přibližně 100 miliónů korun. Poznat proces chování tkání při požáru můžete v článku nazvaném „Zvláštní případy hoření osob“. Představíme vám novelu zákona o požární ochraně, kterou přinesl zákon č. 229/2016 Sb.

V rubrice INTEGROVANÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM se můžete se Záchranným útvarem HZS ČR podívat na výcvik potápěčů HZS ČR v kurzech „Obsluha přilbového potápění“ a „Potápěč přilbového potápění“. Poskytneme vám informace ze 13. ročníku konference Medicína katastrof, která se konala v listopadu loňského roku v Hradci Králové. A o taktickém cvičení v prostředí Švandova divadla na Smíchově si můžete přečíst v posledním článku této rubriky.

Pokud vás zajímají poznatky z hlediska detekce, dekontaminace a ochrany před CBRN látkami, jistě vás osloví článek z mezinárodního sympozia ochrany proti chemickým a biologickým zbraním ve Stockholmu, který je v rubrice OCHRANA OBYVATELSTVA A KRIZOVÉ ŘÍZENÍ. Podrobně vám představíme nové kontejnery nouzového přežití, které získal HZS ČR. O aktivitách slovenského a maltského předsednictví v Radě EU v oblasti civilní ochrany se dočtete v dalším článku. Shrnujeme činnost Výboru pro civilní nouzové plánování v roce 2016. Konferenci na téma mimořádné události versus ochrana obyvatelstva uspořádal Institut ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč. Únorový časopis uzavírá rozhovor s Mgr. Radimem Burešem z Ministerstva zdravotnictví. Přílohou je Metodický pokyn ke zpracování typových plánů.

Vydavatelem časopisu 112 je MV-generální ředitelství HZS ČR. Časopis není ve volném prodeji. Cena jednoho výtisku je 25,- Kč, roční předplatné je 300,- Kč.

Předplatné a distribuce: A.L.L. production, s.r.o., P.O.Box 732, 111 21 Praha 1, tel. 840 30 60 90, e-mail: 112@predplatne.cz, www.predplatne.cz

plk. Mgr. Libuše CHVOJKOVÁ, MV-generální ředitelství HZS ČR                                    

vytisknout  e-mailem