Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přečtete si v květnovém čísle časopisu 112

V květnu vyjde páté číslo měsíčníku 112 – odborného časopisu požární ochrany, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva. 

V květnovém čísle vás nejprve, prostřednictvím rozhovoru, seznámíme s novým náměstkem generálního ředitele HZS ČR pro prevenci a civilní nouzovou připravenost plk. Ing. Danielem Miklósem, MPA. Poté vám přiblížíme návštěvu generálního ředitele HZS ČR ve Středočeském kraji.

V rubrice POŽÁRNÍ OCHRANA můžete nahlédnout do přehledu certifikátů a osvědčení vydaných Technickým ústavem požární ochrany, dále do seznamu metodických předpisů pro činnost jednotek požární ochrany a v neposlední řadě si můžete pročíst také článek o dotačních titulech pro financování jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.

V rubrice INTEGROVANÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM se dozvíte o nově zavedených speciálních záchranných sítích, které značně ulehčují práci hasičů při vyprošťování nebo přemísťování velkých zvířat. Následně se dozvíte, jak skončilo polní cvičení Modex Falck v Estonsku, organizované pro moduly mechanismů civilní ochrany Evropské unie, a jak probíhal výcvik v Německu se zaměřením na obsluhu motorových řetězových pil.

Měsíc duben se nesl ve znamení různých konferencí, a proto vám v rubrice OCHRANY OBYVATELSTVA A KRIZOVÉHO ŘÍZENÍ poskytneme informace z kongresu Medicína katastrof 2017 v Brně, z jubilejní konference požární ochrany Červený kohout a z Adaptace na změnu klimatu – semináře zaměřeného na problematiku povodní a sucha. Dále je v rubrice představen i Videoprojekt „Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí“.

V INFORMACÍCH pokračuje příběh paní Kožuské, jejíž manžel tragicky zahynul při výkonu služby. Dále si vás dovolíme pozvat na červnové Hasičské slavnosti v Litoměřicích a na Bezpečnostní veletrhy PYROS/ISET konané na konci května v Brně. V závěru časopisu vám sdělíme výsledky slavnostního vyhlášení ankety Hasič roku 2016 a Sportovec HZS ČR roku 2016.

PŘÍLOHOU je kompletní rozbor hoření a hašení nafty.


Vydavatelem časopisu 112 je MV-generální ředitelství HZS ČR. Časopis není ve volném prodeji. Cena jednoho výtisku je 25,- Kč, roční předplatné je 300,- Kč.

Předplatné a distribuc
e: A.L.L. production, s.r.o., P.O.Box 732, 111 21 Praha 1, tel. 840 30 60 90, e-mail: 112@predplatne.cz, www.predplatne.cz

Miloš Rouzek, MV-generální ředitelství HZS ČR                                    

vytisknout  e-mailem