Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přečtete si v dubnovém čísle časopisu 112

V dubnu vyjde čtvrté číslo měsíčníku 112 – odborného časopisu požární ochrany, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva. 

V rubrice POŽÁRNÍ OCHRANA vychází článek o spolupráci psychologů HZS Jihočeského kraje během nehody školního autobusu nedaleko Českého Krumlova, při které musel zasahovat i vrtulník zdravotnické záchranné služby. Článek je zaměřen především na smysl a podobu posttraumatické péče o děti, které byly touto nehodou zasaženy. Dále se v rubrice dočtete o systému využívání víceúčelového zdroje požární vody v krizových situacích, který významně ovlivňuje časový limit uhašení požáru.

V rubrice INTEGROVANÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM se dozvíte o výcviku záchrany tonoucích se ze zamrzlých vodních ploch, který pořádal HZS Jihomoravského kraje na Brněnské přehradě. Také zhodnotíme první rok činnosti Školního a výcvikového zařízení HZS ČR ve Zbirohu.

Rubrika OCHRANY OBYVATELSTVA A KRIZOVÉHO ŘÍZENÍ vám poskytne kompletní vyhodnocení poznatků ze cvičení blackoutu v Jihomoravském kraji za spolupráce s HZS kraje. Článek představuje celou problematiku tohoto fenoménu a připravenost jednotlivých infrastruktur na stav bez elektrického proudu. Dále vám představíme projekt HZS Plzeňského kraje „Usínej bezpečně“, novou experimentální a výcvikovou laboratoř pro zjišťování příčin vzniku požárů Institutu ochrany obyvatelstva v Lázních Bohdaneč a výměnnou stáž kolínských hasičů v nizozemském chemickém komplexu Chemelot, kde se zabývali bezpečností při manipulaci s chemickými látkami.

V INFORMACÍCH vás blíže seznámíme s Nadací policistů a hasičů, která se stará o rodiny policistů a hasičů, kteří během výkonu služby zahynuli nebo jsou následkem zranění doživotně tělesně postiženi. V této souvislosti si můžete přečíst i příběh jedné ze zasažených rodin.


Vydavatelem časopisu 112 je MV-generální ředitelství HZS ČR. Časopis není ve volném prodeji. Cena jednoho výtisku je 25,- Kč, roční předplatné je 300,- Kč.

Předplatné a distribuce: A.L.L. production, s.r.o., P.O.Box 732, 111 21 Praha 1, tel. 840 30 60 90, e-mail: 112@predplatne.cz, www.predplatne.cz

Miloš Rouzek, MV-generální ředitelství HZS ČR                                   

vytisknout  e-mailem