HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přebor HZS ČR, PČR v orientačním běhu 2021

(09.09.2021) Dvoudenní závod zná již své vítěze. 

Sportovní klub hasiči Zlín, z.s. a Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje uspořádali 8. a 9. září závod jednotlivců a štafet v orientačním běhu. Přihlásilo se celkem  49  závodníků, z toho 7 žen. Všichni během následujících hodin a po zdolání náročného závodu doběhli ve zdraví do cíle.

Středeční závod byl rozdělen na hlavní dvě kategorie, a to muži a ženy.  V kategorii mužů byli příslušníci rozděleni do dvou skupin nad 40 let a do 40 let. Ženy závodily v jedné sestavě bez rozdílu věku. Čtvrteční závod v podobě štafet absolvovali muži ve tříčlenných skupinách, složených z hasičů a policistů. Ženy si naopak do svých skupin mohly zařadit i mužské kolegy.

Start soutěže se uskutečnil u sjezdovky v obci Pozděchov na Vsetínsku. Podpořit závodníky přijel i náměstek ředitele pro úsek IZS a operační řízení plk. Ing. Pavel Dekret a ředitel Územního odboru Kroměříž plk. Ing. František Javůrek .

Mezi jednotlivci v kategorii hasičů do 40 let se na prvním místě umístil Vít Peterek z HZS MSK s časem 52:42 a v kategorii nad 40 let si na bednu vítězů stoupl kolega z HZS KHK Ivan Křivda s dosaženým časem 48:23.

V kategorii policistů do 40 let zvítězil policista z hlavního města Prahy Alan Vrbata, a to s časem 54:38. V kategorii nad 40 let zvítězil policista z Pardubického kraje Pavel Trejtnar s časem 65:28.

Mezi ženami byla nejúspěšnější zástupkyně Armády ČR Petra Vrbatová s obdivuhodným časem 43:58.

Ve smíšených štafetách mužů hasičů a policistů se s nejlepším časem 70.10 na prvním místě umístilo družstvo složené z hasičů z HZS MSK, ve složení Vít Peterek, David Řehulka a Martin Tuharský.

Ženy si ve štafetě mohly přibrat do svého družstva i mužské osazenstvo. Nejrychlejší s časem 68.58 bylo družstvo s názvem „TAK JAK“, složené ze závodníků Petry Vrbatové, Alana Vrbaty a Jiřího Chvátila.

Všem moc gratulujeme a do dalších závodů přejeme mnoho úspěchů!

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem