HZS hlavního města Prahy  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pražští hasiči se zúčastnili prohlídky pankrácké věznice a Památníku vazební věznice

Dne 17. ledna 2018 se skupina příslušníků Hasičského záchranného sboru  hl. m. Prahy (HZS hl. m. Prahy) v čele s brig. gen. Ing. Romanem Hlinovským zúčastnila prohlídky pankrácké věznice a Památníku vazební věznice. Příslušníky přivítal generální ředitel Vězeňské služby ČR (VS ČR) genmjr. PhDr. Petr Dohnal a seznámil je s historií objektu pankrácké vazební věznice i s jejím současným vývojem. Také zdůraznil dlouholetou úspěšnou spolupráci s hasiči.

Příslušníci HZS hl. m. Prahy si prohlédli prostory vazební věznice a prostory určené pro výkon trestu. Dále byli seznámeni s problematikou požární ochrany a s vlastními zkušenostmi při zásazích u požárů v prostoru věznice.

DSC_3085.JPG

Prohlídka byla ukončena návštěvou Památníku vazební věznice. Památník je místem významných historických událostí, spojených s osudem lidí, kteří prošli těžkou životní zkouškou. Památník Pankrác vznikl po druhé světové válce v autentických prostorách bývalého popraviště tzv. sekyrárny, aby připomínal zrůdnost nacismu a hrdinství těch, kteří mu odporovali za cenu vlastního života.

Setkání představitelů VS ČR a příslušníků HZS hl. m. Prahy navazovalo na seminář, který v říjnu 2017 uspořádal HZS hl. m. Prahy pro VS ČR.


Text : kpt. Ing. Ivana Svitáková
Foto: kpt. Bc. Jiří Kawan, Vězeňská služba ČR, Generální ředitelství VS ČR

Kontakt: mjr. Bc. Martin Kavka, tiskový mluvčí: 778 547 808

Info k semináři ze dne 9. a 10. října 2017  naleznete zde:
http://www.hzscr.cz/clanek/vymena-odbornych-znalosti-mela-uspech.aspx

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem