Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pozvánka na tiskovou konferenci k výsledku kontrol únikových her

16. 7. 2019 (NZ) - V souvislosti s tragickým požárem v prostorách únikové hry na severu Polska dne 4. ledna, vydal náměstek generálního ředitele HZS ČR pro prevenci a civilní nouzovou připravenost plk. Daniel Miklós rozkaz, aby oddělení prevence jednotlivých HZS krajů provedly mimořádné tematické kontroly v prostorách provozovatelů únikových her v ČR. 

Tyto kontroly probíhaly od konce ledna do konce května. Bohužel jejich výsledky nejsou vůbec lichotivé, více než 60% únikových her není z pohledu hasičů bezpečných.

Kolik únikových her bylo zkontrolováno, kolik přesně z nich nesplňuje podmínky pro provoz, jaké jsou nejčastější nedostatky, na co si lidé mají dávat pozor, když do prostoru únikové hry vstupují, jakou roli zde hraje Ministerstvo pro místní rozvoj a jaké kroky chystá. Na dotazy budou odpovídat náměstek generálního ředitele HZS ČR pro prevenci a civilní nouzovou připravenost, plk. Daniel Miklós, a náměstkyně ministryně pro místní rozvoj pro výstavbu a veřejné investování, Ing. Marcela Pavlová.

Hasičský záchranný sbor České republiky dlouhodobě spolupracuje s Ministerstvem pro místní rozvoj v celé řadě oblastí, například v otázce  řešení problematiky uvádění staveb do užívání, případně nutnosti provedení změny v užívání dokončené stavby, apod.

Tisková konference proběhne v prostorách MV – generální ředitelství HZS ČR, Kloknerova 26, Praha 4,
v pátek 19. července 2019 od 10,00 hodin.

Prosíme o potvrzení účasti, na tiskovou konferenci je nutná akreditace.
 

   pplk. Mgr. Nicole Zaoralová
   tisková mluvčí

   MV-generální ředitelství HZS ČR
   Tel.: 950 819 944
   Mobil: 602 215 142
   e-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

vytisknout  e-mailem