HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pozvánka: Den hasičů v Jeseníku

V pátek 24. června 2016 proběhne v Jeseníku na Masarykově náměstí Den hasičů. V rámci něj oslaví hasiči tři významná jubilea, a to 60 let profesionálních hasičů v Jeseníku, 145 let dobrovolných hasičů v Jeseníku a 20 let od vzniku okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v Jeseníku. 

Zahájení oslav proběhne v 10:00 hodin. K vidění bude statická ukázka současné i historické techniky, výstava fotografií z činnosti HZS Olomouckého kraje, hasiči si pro veřejnost připravili také dynamické ukázky činnosti (vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla, hašení drobného požáru v domácnosti, činnost lezecké skupiny). Pro děti je připravena dětská varianta soutěže TFA, soutěže o nejtvrdšího hasiče, brouzdání hasičskou pěnou a hasičská skluzavka. Ve stánku preventivně výchovné činnosti se dozvíte spoustu zajímavých věcí např. o hlásičích požáru, o detektorech nebezpečných plynů, o hasicích přístrojích apod.

Oficiální část oslav bude zahájena ve 12:00 hodin. Její součástí bude ocenění dvou hasičů, kteří přispěli k záchraně lidského života, předány budou medaile "Za věrnost II. stupně" a medaile "Za věrnost III. stupně" za ocenění příkladného plnění služebních povinností spojené s dobou trvání 20 nebo 10 let u sboru. Krajský ředitel HZS Olomouckého kraje také předá městu, respektive dobrovolným hasičům z Jeseníku, hasičskou cisternu a od města získáme finanční šek na nákup potřebného vybavení.

Celou akci doprovodí Hudba při Hasičském záchranném sboru Olomouckého kraje.

 

 

 

 

vytisknout  e-mailem