HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požáry obývacího pokoje a garsonky

V Dolním Lánově zasahovali hasiči u požáru obývacího pokoje v rodinném domě v Dolním Lánově, plameny v garsonce krotili hasiči v Plotištích nad Labem u Hradce Králové. Obě události vznikly v pátek 2. 11. 2018. 

Dolní Lánov – požár – 2. 11. 08:34

K požáru v rodinném domě, který vznikl kolem 8. hodiny ranní, vyjížděly v pátek ráno tři jednotky hasičů. Při příjezdu na místo události hasiči průzkumem zjistili, že došlo k požáru v druhém nadzemním podlaží rodinného domu, a to v obývacím pokoji. Před příjezdem požárních jednotek hasil vzniklý požár majitel domu, který na likvidaci použil dva přenosné práškové hasicí přístroje a vodu z kbelíků. Jednotky poté dohasily požár pomocí vysokotlakého proudu vody.

Šetřením bylo zjištěno, že příčinou požáru byla technická závada na televizi, která byla v pohotovostním stavu na dálkové ovládání. Požárem byl zničen nejen samotný televizor, ale také další elektronické vybavení, nábytek, bytové doplňky, koberec, plastové posuvné dveře a osvětlení. Plameny poškodily žaluzie, rolety u dveří, elektrickou instalaci, okna, balkonové dveře, malby místnosti, atd. Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku asi 200 tisíc korun. Při události nebyl nikdo zraněn.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a jednotky SDH Horní Lánov a Hostinné.

Hradec Králové – požár – 2. 11. 13:24

Tři jednotky požární ochrany hasily požár bytu v hradecké části Plotiště nad Labem. Hořel byt v patře domu v ulici Petra Jilemnického. Plameny zničily kompletně jednu místnost garsonky, škoda vznikla i na vnějším plášti domu. Na místo události přijeli profesionální hasiči z centrální stanice, stanice Hradec Králové – Pražská i dobrovolná jednotka z Plácků. Požár se jim podařilo lokalizovat do 20 minut, likvidace byla ohlášena v 15:11. Příčina požáru je stále předmětem vyšetřování, ale škoda byla předběžně vyčíslena na 650 tisíc korun. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši pět milionů korun. Jedna osoba byla při požáru zraněna, do své péče si ji převzali záchranáři.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

P Dolní Lánov (1)

P Dolní Lánov (1) 

Detailní náhled

P Dolní Lánov (3)

P Dolní Lánov (3) 

Detailní náhled

P Dolní Lánov (2)

P Dolní Lánov (2) 

Detailní náhled

P bytu Plotitě n. L.  (1)

P bytu Plotitě n. L. (1) 

Detailní náhled

P bytu Plotitě n. L.  (2)

P bytu Plotitě n. L. (2) 

Detailní náhled

P bytu Plotitě n. L.  (3)

P bytu Plotitě n. L. (3) 

Detailní náhled

P bytu Plotitě n. L.  (4)

P bytu Plotitě n. L. (4) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem