HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požáru v paneláku si tři dny nikdo nevšiml

Při události nebyl nikdo zraněn. Předběžná škoda byla vyčíslena na 100 tisíc korun. 

Trutnov – požár – 21. 11. 16:17

Krajské operační a informační středisko přijalo oznámení, že došlo pravděpodobně k požáru v panelovém domě v ulici Dlouhá. Hořet mělo v sedmém nadzemním podlaží. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Trutnova a zalarmovány byly také dobrovolné jednotky z Trutnova a Mladých Buků. Muž, který událost oznámil, hasiče informoval, že ve svém bytě v osmém nadzemním podlaží má na toaletě a v koupelně zplodiny hoření, které sem pravděpodobně pronikly šachtou ze spodního bytu. Krátce po příjezdu hasičů se na místo události dostavila také uživatelka bytu, kde mělo hořet, a byt hasičům odemkla.

Průzkumem bylo zjištěno, že v pokoji bytu 1+1 došlo k požáru lůžkovin a dřevěné postele. Požářiště bylo již vychladlé a hasiči nemuseli použít hasební látky. K požáru došlo pravděpodobně již o tři dny dříve (18. 11. 2018), kdy uživatelka odešla z bytu a v posteli ponechala zapnutou vyhřívací elektrickou dečku, na kterou zapomněla. Od vyhřívací dečky se vznítily lůžkoviny a dřevěný rám postele. Během požáru nedošlo k poškození výplní oken a balkonových dveří. Z toho důvodu se požár pro nedostatek kyslíku samouhasil zplodinami hoření. Shodou okolností uživatelka bytu i majitel bytu nad ní, který událost nahlásil, byli tři dny mimo bydliště, proto si požáru nikdo celé tři dny nevšiml.

Požárem byla zničena postel a lůžkoviny, poškozeno bylo ošacení, obrazy, bytové doplňky, počítač, elektroinstalace, malby místností atd. Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku asi 100 tisíc korun, před požárem byly uchráněny hodnoty ve výši asi 700 tisíc korun.  

Text: por. Libor Halouzka, Dis.
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

P Trutnov (1)

P Trutnov (1) 

Detailní náhled

P Trutnov (2)

P Trutnov (2) 

Detailní náhled

P Trutnov (3)

P Trutnov (3) 

Detailní náhled

P Trutnov (4)

P Trutnov (4) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem