HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár zničil zaparkované osobní vozidlo

(15.4.2019) O půl páté odpoledne přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru osobního vozidla v obci Lípa na Zlínsku. 

K požáru ihned vyjeli profesionální hasiči ze stanice Zlín s dvěma cisternami. Po příjezdu na místo průzkumem zjistili, že je požárem zasaženo auta, sálavým teplem poničeno vedle stojící vozidlo a vstupní dveře a fasáda přilehlého objektu. K uhašení požáru použili hasiči jeden vysokotlaký proud vody. Během pár minut měli požár pod kontrolou a velitel zásahu vyhlásil lokalizaci požáru. Poté ochlazovali druhé vozidlo a zasaženou část domu. V pět hodin byl již požár zlikvidován a velitel hasičů ohlásil likvidaci požáru. Nakonec hasiči odvětrali zakouřené přízemí domu. Poté se vrátili zpět na svou stanici.

Událost se naštěstí obešla bez zranění.

Příčinu vzniku požáru na místě šetřil vyšetřovatel hasičů. Ten jako příčinu vznik požáru stanovil technickou závadu v motorovém prostoru osobního vozidla. Celková škoda dosáhla výše tři sta tisíc korun. Výše uchráněných hodnot byla vyčíslena na jeden milion korun.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem