HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár zničil podkrovní pokoj v Hostišové

(21.01.2022) Obyvatelé domu skončili v nemocnici. 

Pár minut před polednem přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru v rodinném domě v obci Hostišová na Zlínsku. Ihned operační důstojník na místo vyslal hasiče ze stanic Otrokovice a Zlín, jednotku statutárního města Zlína a místní dobrovolné hasiče.

Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že k požáru došlo v podkrovní místnosti jednopatrového domu. Před příjezdem hasičů obyvatel domu požár uhasil pomocí zahradní hadice. Během krátké chvíle byl objekt plný kouře, kterého se nadýchal nejen muž, snažící se požár uhasit, ale i jeho žena. Proto si velitel zásahu na místo povolal posádku zdravotnické záchranné služby, která obyvatele domu ošetřila a následně převezla do nemocnice k dalšímu vyšetření.

S pomocí přetlakové ventilace hasiči dům odvětrali. Rozebrali tepelnou izolaci domu a dohasili jedním vysokotlakým proudem vody skrytá ohniska. Na závěr objekt zkontrolovali termokamerou. Na místě na dohlídku do odpoledních hodin zůstala místní jednotka hasičů.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který nyní šetří příčinu vzniku požáru. Výše škody taktéž nebyla vyčíslena.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

2.jpegPožárem zničený pokoj

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem