HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár zásobníku na asfalt likvidovaly jednotky z druhého stupně poplachu

V sobotu 1. února kolem půl šesté ráno přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o požáru 50tunového zásobníku na asfalt ve firmě vyrábějící hydroizolační materiály v Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku. 

Po příjezdu první jednotky ze stanice Bělá pod Bezdězem k události rozhodl velitel zásahu o povolání dalších jednotek a vyhlášení druhého poplachového stupně. Kromě profesionálních hasičů ze stanic Bělá pod Bezdězem, Mladá Boleslav a Mnichovo Hradiště byl poplach vyhlášen také podnikovým hasičům Škoda Auto a.s. a dobrovolným jednotkám obcí Bělá pod Bezdězem, Katusice, Bakov nad Jizerou, Klášter Hradiště nad Jizerou a Kosmonosy.

Vzhledem k tomu, že v areálu firmy jsou zásobníky na asfalt těsně u sebe, byla část jednotek nasazena na ochlazování vedlejší nádrže a navazujících technologických objektů. Na místo byl povolán také kontejner kombinovaného hašení, z kterého bylo následně provedeno zapěnění zásobníku. Hasiči tak současně hasili zasaženou nádrž a ochlazovali okolní konstrukce.

Jelikož šlo o požár asfaltu, byl na místo povolán nejen zástupce orgánu životního prostředí, ale i příslušníci z Chemické laboratoře Kamenice. Únik nebezpečných látek se po jejich měření nepotvrdil.

Krátce před osmou hodinou byla velitelem zásahu nahlášena lokalizace, zásah pěnou byl přerušen a k dalšímu ochlazování byly použity dva monitory, doplněné jedním C proudem na hůře přístupná místa. Voda k požářišti byla dodávána kyvadlově z hydrantu v areálu. Před devátou hodinou byl stupeň požárního poplachu snížen na základní a začala redukce jednotek.

Další činnost byla soustředěna už jen na dochlazování zásobníku. Místní jednotce byla nařízena do šesti hodin večer dohlídka nad požářištěm. Škoda způsobena požárem byla vyčíslena na 3 500 000 korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, událost se obešla bez zranění.

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem