HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár zachvátil halu plnou sena v Bartošovicích v Orlických horách

P Bartošovice v O. h. (4).jpegZveřejněno 17. 10. 2020 v 15:45 hod.

Bartošovice v Orlických horách – požár – 17. 10. 11:41

Požár skladovací haly se senem byl ohlášen na krajské operační a informační středisko HZS Královéhradeckého kraje v sobotu 17. 10. 2020 krátce před polednem. Na místo vyjelo pět jednotek požární ochrany z Královéhradeckého kraje, byla vyžádána pomoc dalších čtyř jednotek z území Pardubického kraje a v rámci přeshraniční spolupráce byly k požáru vyslány i dvě jednotky z blízkého polského příhraničí. Při požáru byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.

Průzkumem hasiči zjistili, že se jedná o objekt železobetonové konstrukce, ve kterém je uskladněno seno. Hala byla zasažena požárem v plném rozsahu. Jednotky zahájily hasební zásah, ochlazovaly zdi skladovací haly a dále se soustředily na obranu okolních budov. Nasazeno bylo celkem deset vodních proudů a jedna lafeta. Aby měly jednotky na místě dostatek hasební látky, bylo zřízeno čerpací stanoviště na blízkém potoce a voda byla dopravována kyvadlově cisternami. Hasičům se podařilo požár lokalizovat kolem 13. hodiny, nadále ochlazovali boční stěny zasaženého objektu. Stropy haly se postupně propadly, místo se nechává vzhledem k uskladněnému množství slámy kontrolovaně dohořet. Kolem 15. hodiny docházelo k postupné redukci sil a prostředků na místě zásahu.

Následným šetřením bylo zjištěno, že plameny zachvátily asi 2800 balíků sena. Škoda na objektu a uskladněném senu byla předběžně odhadnuta na 6,1 milionu korun. Příčina vzniku události se vyšetřuje. Při zásahu došlo k lehkému zranění jednoho ze zasahujících dobrovolných hasičů, nebylo nutné jeho ošetření ZZS.

Na místě zasahovali z Královéhradeckého kraje profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, JSDH Bartošovice v Orlických horách, Orlické Záhoří, Pěčín, Rokytnice v Orlických horách, z Pardubického kraje byli povoláni profesionální hasiči ze Žamberka, JSDH Kunvald, Klášterec nad Orlicí a Mladkov. V rámci přeshraniční spolupráce přijely k zásahu celkem tři cisterny polských hasičů z jednotek OSP Domaszków a OSP Miedzylesie.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

P Bartošovice v O. h.  (1)

P Bartošovice v O. h. (1) 

Detailní náhled

P Bartošovice v O. h.  (2)

P Bartošovice v O. h. (2) 

Detailní náhled

P Bartošovice v O. h.  (3)

P Bartošovice v O. h. (3) 

Detailní náhled

P Bartošovice v O. h.  (4)

P Bartošovice v O. h. (4) 

Detailní náhled

P Bartošovice v O. h.  (5)

P Bartošovice v O. h. (5) 

Detailní náhled

P Bartošovice v O. h.  (6)

P Bartošovice v O. h. (6) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem