HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár výrobní haly v Semilech

Ve čtvrtek 30. 9. v brzkých ranních hodinách přijalo Krajské operační a informační středisko HZS LK informaci o požáru stropu výrobní haly v Semilech, Podmoklicích, Bavlnářské ulici. 

V první fázi zásahu hasiči odpojili přívod elektrické energie a plynu do objektu. Z prostoru ohroženého požárem evakuovali několik tlakových lahví a pro boj s požárem nasadili jeden vysokotlaký a jeden vodní proud C. Po příjezdu dalších jednotek z druhého stupně požárního poplachu velitel zásahu rozdělil místo zásahu na dva bojové úseky a zřídil štáb velitele zásahu.

Požár se dále šířil skrytými cestami v duté stropní konstrukci rozlehlé haly, proto pomocí termokamery hasiči průběžně zjišťovali směr jeho šíření a na jeho zastavení postupně nasadili tři speciální hasicí a řezací zařízení CCS Cobra a požárem nezasažené dutiny zaplnili pěnou. Do Semil byl rovněž povolán chemický automobil ze stanice HZS Liberec, který sloužil jako mobilní plnící stanoviště dýchací techniky. Hasiči s pomocí motorových řetězových a kotoučových pil i ženijního nářadí rozebírali stropní konstrukci, vyhledávali a dohašovali v ní skrytá ohniska více jak 12 hodin. V souvislosti s požárem nedošlo k žádnému zranění osob. Vyšetřovatel požárů stanovil předběžnou výši škody na 10 mil. Kč a hasičům se podařilo uchránit majetek za 30 mil. Kč. Příčina vzniku požáru je dále v šetření.

Na místě zasahovaly jednotky HZS LK ze stanic Semily, Jilemnice, Liberec a Turnov, dále jednotky SDH obcí Semily, Košťálov, Benešov u Semil, Lomnice nad Popelkou, Libštát, Koberovy, Železný Brod, Turnov, Karlovice, Hrubá Skála a Příšovice.

Autor: por. Bc. Jakub Sucharda

Foto: HZS LKSemily halaSemily halaSemily halaSemily halaSemily halaSemily hala

vytisknout  e-mailem