HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár ve Chvalovicích způsobil škodu za milióny

Během noci, kdy hasiči na jihu Čech bojovali s následky silného deště a bouřek a vyjížděli k několika stovkám technických zásahů, přišla v 6:30 hodin na operační středisko informace o požáru průmyslového objektu ve Chvalovicích. 

K požáru byli vysláni profesionální hasiči ze tří stanic, a to České Budějovice, Prachatice a Křemže. Poplach operační středisko vyhlásilo pro jednotky SDH obcí Žabovřesky a Netolice. Po průzkumu na místě požáru velitel zásahu podal zprávu, že se jedná o sklad o půdorysu 20 x 20 metrů, ve kterém jsou uskladněny balíky slámy a stroje. Vše je zasaženo požárem, hala hoří v plném rozsahu. Uvnitř nebyla žádná osoba, nikdo nebyl zraněn.
Operační středisko na žádost velitele zásahu svolalo jednotku SDH obce Lhenice a následně i Brloh. Celkem se na požářiště dostavily osádky 10 cisteren a tří dopravních automobilů. Vzhledem k rozsahu události a množství povolaných hasičů a zásahových vozidel byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu.
V 8 hodin byla nahlášena lokalizace požáru, tzn. požár dostali hasiči pod kontrolu. Zahájeny byly likvidační práce, které budou spočívat v dohašování celého objektu. Předpoklad je zcela jistě řádově v hodinách.
Vzniklou škodu vyšetřovatel HZS společně s krajskou vyšetřovatelkou, majitelem a Policií ČR stanovil na 3 975 000,-. Je ovšem možné, že se výše škody bude ještě upravovat. Určit příčinu vzniku požáru je v tuto chvíli ještě předběžné.

Odkazy do noveho okna

Požár haly, Chvalovice - 24. 6. 2021 (1)

Požár haly, Chvalovice - 24. 6. 2021 (1) 

Detailní náhled

Požár haly, Chvalovice - 24. 6. 2021 (2)

Požár haly, Chvalovice - 24. 6. 2021 (2) 

Detailní náhled

Požár haly, Chvalovice - 24. 6. 2021 (3)

Požár haly, Chvalovice - 24. 6. 2021 (3) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem