HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár v průmyslovém areálu v Kroměříži

(22.06.2021) Pravděpodobnou příčinou je technická závada. 

Škoda bezmála čtyři milióny korun vznikla v neděli 20. června požárem přízemního přístřešku v průmyslovém areálu v Kroměříži na ulici Hulínská. Postupně se na místě sjelo celkem osm jednotek, a to ze stanic Kroměříž a Zlín a dobrovolné jednotky z Hulína, Chropyně, Kroměříže, Kvasic, Ratají a Zdounek. Požár zasáhl kontejnery s lihem i objekt, ve kterém se vyrábějí paintbalové kuličky. Rychlým zásahem hasičů byly uchráněny hodnoty ve výši okolo pěti miliónů korun.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který provedl prvotní ohledání místa. Následné ohledání provedl i v pondělí 21. června společně s Policií ČR. Při vyšetřování z místa požáru odebral vzorky, které poslal na expertizu na Technický ústav požární ochrany v Praze. Ohledáním požářiště bylo zjištěno, že pravděpodobnou příčinou vzniku požáru je technická závada na ohřívači vody. 

Taktéž  byla  ze strany HZS Zlínského kraje na místě požáru provedena požární kontrola, při které bylo kontrolováno dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

3.JPGLikvidace požáru přístřešku v Kroměříži

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem