HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár v domě a vzniklé zplodiny způsobily statisícovou škodu

Někdy není oheň tím, který páchá největší škody. Pro zdraví nebezpečné a pro majetek ničivé dokáží být i zplodiny hoření. To byl případ i dnešního požáru v Mladých Bukách.

Mladé Buky – požár – 15. 6. 00:40

Před jednou hodinou ranní přijalo operační středisko hasičů hlášení o požáru v rodinném domě v Mladých Bukách. Jednoho z obyvatel naštěstí vzbudil kouř, pak probudil ostatní. Všichni tři lidé, kteří v době požáru v domě byli, se dostali včas a bez zranění ven před příjezdem hasičů. Na místo vyjely tři jednotky požární ochrany, které průzkumem zjistily, že došlo k požáru v části domu s umístěnou mrazničkou. Prostory byly silně zakouřené, proto museli hasiči pracovat v dýchací technice. Požár jednotky rychle lokalizovaly, dohašovaly místo a odvětrávaly celý objekt. Celkovou likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 01:38 hod.

Jak zjistil vyšetřovatel hasičů, požár způsobila technická závada, konkrétně závada na elektrické instalaci mrazničky. Tu vyšetřovatel zajistil pro další expertízu, aby mohli odborníci z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče určit přesnou závadu. Požár zasáhl také okolní vybavení, ale větší škody pak napáchaly zplodiny hoření, které se do objektu dostaly a kvůli kterým byly prostory velmi zakouřené. Dům se tak stal prakticky neobyvatelným. Celková škoda byla vyčíslena asi na 300 tisíc korun, uchráněné hodnoty byly odhadnuty asi na 4 miliony korun.

Při události zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Mladé Buky a Svoboda nad Úpou.

Martina Götzová, tisková mluvčí

FOTO: HZS KHK

vytisknout  e-mailem