HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár střechy stodoly se snažila uhasit majitelka ještě před příjezdem hasičů.

(5. 7. 2018) V Tlumačově v okresu Zlín došlo dnes dopoledne k požáru střechy stodoly. 

Majitelka ohlásila hasičům v 9:34 hodin, že hoří střecha domu. Operační důstojník hasičů vyhlásil požární poplach profesionální jednotce hasičů z požární stanice Otrokovice a jednotkám dobrovolných hasičů z obcí Kvasice a Tlumačov. K požáru hasiči vyjeli s čtyřmi automobilovými cisternami.

Při příjezdu hasiči zjistili, že se jedná o požár střechy stodoly malého rozsahu v místní části Metlov. Tato část obce má velkou hustotou zástavby domů s úzkými uličkami. Ještě před příjezdem hasičů se majitelka snažila požár uhasit vlastními silami s kbelíkem vody. Při hašení se nadýchala zplodin hoření. Hasiči požár následně uhasili jedním vysokotlakým proudem vody.

Na místo se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

Vyšetřovatel provedl ohledání požářiště. Zjistil, že v těsné blízkosti stodoly bylo prováděno pálení trávy, což majitelka potvrdila. Vyšetřovateli dále sdělila, že na požár ji upozornilo praskání dřeva. Příčina požáru je nedbalostní jednání při používání otevřeného ohně.

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 5 000 korun.

Díky včasnému zjištění nedošlo k rozšíření požáru na celou střechu a na sousední stavby. Uchráněné hodnoty byly určeny v předběžné výši 1 000 000 korun.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem