HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár střechy rodinného domu v Průhonicích likvidovaly čtyři jednotky

V úterý 15. května jedenáct minut před jedenáctou hodinou přijala tísňová linka středočeských hasičů informaci o požáru rodinného domu v Průhonicích v okrese Praha-západ. 

mapa.png

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče z Říčan a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Průhonice a Říčany. V rámci mezikrajské výpomoci vyjela také jednotka HZS hlavního města Prahy ze stanice Chodov.

Průzkum odhalil požár střechy, na který byly nasazeny dva vodní proudy. Ohnisko požáru bylo skryté ve střešní konstrukci, kterou museli hasiči částečně rozebrat i za pomoci řetězových motorových pil. Požár se podařilo lokalizovat jedenáct minut po poledni. Krátce před třináctou hodinou pak byl objekt předán majitelce s nařízeným dohledem, o který se postarala místní průhonická jednotka.

Podle vyšetřovatele vznikla požárem škoda ve výši 200 tisíc korun, včasným zásahem a nasazením potřebného počtu sil hasiči uchránili majetek v hodnotě dvou milionů. Příčinou vzniku požáru byla nevhodná konstrukce komínového tělesa.

por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem