HZS Ústeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár autobusu na D8, požár stodoly v Růžové, požár 20 ha trávy u Libčevsi a další zásahy.

8.3. 11:13 Jednotka HZS St. Litoměřice vyjela k dopravní nehodě osobního a nákladního auta.  

autobus1.jpgautobus1.jpg
autobus2.jpgautobus2.jpg
tráva Libčeves1.jpgtráva Libčeves1.jpg
tráva Libčeves2.jpgtráva Libčeves2.jpg
tráva Libčeves3.jpgtráva Libčeves3.jpg
Nákladní narazilo do osobního, které čekalo v koloně na D8 u obce Brozany nad Ohří. Řidiče osobního auta, který zrtrácel vědomí, odvezla zdravotnická záchrnná služba.
Územní odbor Litoměřice
požár autobusu
8.3. 10:51 Jednotky HZS St. Lovosice a HZS St. Litoměřice vyjely na dálnici D8 u Lovosic, kde v zavazadlovém prostoru začal hořet autobus. Požár byl zlikvidován ještě před příjezdem jednotek v 11:17. Pravděpodobná příčina: elektroinstalace. Nikdo nebyl zraněn. V autobusu cestovalo 51 lidí, z toho 21 dětí. Ženy a děti byly odvezeny do tepla na benzínovou stanici. Ve 12:31 přijel náhradní autobus.
Územní odbor Děčín
dopravní nehoda
8.3. 8:30 Jednotka HZS St. Varnzdorf vyjela na žádost Policie ČR k dopravní nehodě v Kmochově ulici ve Varnsdorfu. Při nehodě nikdo nebyl zraněn. Hasiči po vyšetření nehody policiíodstranili z vozovky uniklé provozní kapaliny z havarovaného auta.
Územní odbor Děčín
požár stodoly
7.3. 20:30 Jednotky HZS St. Děčín, SDH Bynovec, SDH Hřensko vyjely k požáru stodoly v obci Růžová ores Děčín. Jednalo se o budovu o půdorysu 5x10m. Při příjezdu jednotek byla požárem silně zasžena. Hasiči požár lokalizovali v 21:13 a zlikvidovali v 21:59. Příčina a škoda jsou v šetření.
Územní odbor Teplice
požár kůlny
7.3. 18:54 Na linku tísňového volání byl oznámen požár dřevěné boudy v areálu kláštera na Klášterním náměstí v Oseku. K požáru vyjely jednotky HZS St. Duchcov, SDH Osek a HZS St. Teplice. K místu požáru byl špatný přístup. Hořel strop a uvnitř kůlny dřevo a sláma. Hasiči požár lokalizovali v 19:46 a zlikvidovali v 20:08. Žádná škoda nebyla stanovena.
Územní odbor Žatec
požár trávy
7.3. 16:24 Osm hasičských jednotek (HZS St. Žatec, HZS St. Louny, SDH Cítolíby, SDH Raná, SDH Líšťany, HZS St. Bílina, SDH Libčeves, SDH Postoloprty) vyjelo k požáru travního porostu u obce Libčeves. Hořelo na ploše 20 hektarů. Na místo byl povolán i policejní vrtulník a hašení bylo prováděno z vaku v jeho podvěsu. Hasiči požár lokalizovali v 17:31 a zlikvidovali v 21:22.
Mezi včerejší dvanáctou až dvacátou hodinou vyjížděly jednotky profesionální i dobrovolné v Ústeckém kraji kdalším 9 požárům trávy.
Plošné vypalování staré trávy i ostatních porostů je zákonem o požární ochraně zakázáno. Fyzické osobě, která vypaluje posrosty, lze uložit pokutu do výše 25 tisíc Kč. Hrozí nebezpečí přenesení požáru na jiný objekt nebo plochu podobnou té spalované a to po povrchu suché vegetace, zanesením ohně větrem nebo i proudy horkých spalin s jiskrami a přenesením ohně v podloží. Poslední nebezpečí je aktuální zvláště v lesích nebo na plochách, kde je silnější vrstva lesní hrabanky nebo nedostatečně mineralizovaných zbytků organických látek z dřívější vegetace. Takový oheň může „doputovat“ na vzdálenost desítek metrů a objevit se i po několika dnech. Bohužel může nastat i udušení lidí v kouři a uhoření při nezvládnutém, původně jen malém kousku vypalované plochy.
 

vytisknout  e-mailem