HZS Ústeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár travy Teplice, Most, požár slámy u Velkého Chvojna, požár přístřešku pro koně ve Stebnu a další zásahy.

27.3. 12:37 Na linku tísňového volání bylo oznámeno, že v Teplicích, U třech dubů, asi 100m ve směru na Novou Ves hoří tráva.  

ilustrační pozar travy.jpgilustrační pozar travy.jpg
K požáru vyjely jednotky HZS St. Teplice a SDH Teplice – Sobědruhy. Požár zasáhl plochu 100x100m. Hasiči požár lokalizovali v 12:53 a zlikvidovali v 13:15.
Územní odbor Most
požár travního porostu
27.3. 11:34 Jednotky HZS St. Most, SDH Most – Rudolice, HZSP Litvínovská uhelná a SDH Obrnice vyjely k požáru trávy v Okružní ulici v Mostě. Hořelo na ploše 200x500m. Před příjezdem jednotek hasila Městská policie a místní občané lopatami. Foukal silný vítr, požár se šířil do přilehlých křovin a rozšířil se na plochu na 800x800m. Hasiči požár lokalizovali v 12:50 a dále prováděli dohašování lokálních ohnisek. Likvidace: 15:28.
Územní odbor Teplice
požár bytu
27.3. 11:24 Na linku tísňového volání byl oznámen valící se kouř z okna v 5. patře výškové budovy v ulici Sídliště U Nového nádraží v Bílině. K požáru vyjely jednotky HZS St. Bílina HZSP Doly Bílina – Ledvice. Hořela šatní skříň v ložnici. Požár uhasili nájemníci ještě před příjezdem hasičů. Zlikvidováno v 11:37.
ilustrační požár slámy.jpgilustrační požár slámy.jpg
Ústí nad Labem
požár balíků slámy
27.3. 8:07 Na linku tísňového volání byl oznámen požár balíků slámy u obce Velké Chvojno. K požáru vyjela jednotka sboru dobrovolných hasičů Velké Chvojno. Požár byl menšího rozsahu. Hasiči požár zlikvidovali v 9:03.
Územní odbor Most
požár trávy
27.3. 2:57 Jednotka HZS St. Litvínov vyjela k požáru travního porostu u ubytovny Uno v ulici v Dolíku v Litvínově. Hořela tráva na ploše 20x30m. Hasiči požár lokalizovali v 3:32 a zlikvidovali v 3:37.
Územní odbor Teplice
požár travního porostu
27.3. 1:25 Na linku tísňového volání byl oznámen požár travního porostu mezi obcemi Žalany a Kostomlaty. K požáru vyjely jednotky HZS St. Teplice a SDH Žalany. Hořelo na ploše 20x10m. Hasiči požár zlikvidovali v 1:42.
Požáry trávy
Během včerejšího dne a dnešního rána vyjížděly hasičské jednotky v Ústeckém kraji k 21 nahlášeným požárům trávy.
Plošné vypalování staré trávy i ostatních porostů je zákonem o požární ochraně zakázáno. Fyzické osobě, která vypaluje posrosty, lze uložit pokutu do výše 25 tisíc Kč. Hrozí nebezpečí přenesení požáru na jiný objekt nebo plochu podobnou té spalované a to po povrchu suché vegetace, zanesením ohně větrem nebo i proudy horkých spalin s jiskrami a přenesením ohně v podloží. Poslední nebezpečí je aktuální zvláště v lesích nebo na plochách, kde je silnější vrstva lesní hrabanky nebo nedostatečně mineralizovaných zbytků organických látek z dřívější vegetace. Takový oheň může „doputovat“ na vzdálenost desítek metrů a objevit se i po několika dnech. Bohužel může nastat i udušení lidí v kouři a uhoření při nezvládnutém, původně jen malém kousku vypalované plochy.
Ústí nad Labem
požár přístřešku pro koně
26.3. 21:03 Jednotky HZS St. Ústí nad Labem a SDH Stebno vyjely k nahlášenému požáru budovy v obci Stebno. Na místě bylo zjištěno, že hoří dřevěný přístřešek pro koně. Přístřešek byl už nějakou dobu opuštěný. Požár zasáhl střechu a obvodové trámy. Hasiči požár lokalizovali v 21:40 a zlikvidovali v 22:09.
 

vytisknout  e-mailem