HZS Ústeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár slámy na Děčínsku, požár trafostanice zimního stadionu v Ústí nad Labem a další zásahy.

Požáry slámy na poli, když vyloučíme úder blesku nebo jiný elektrický výboj, vznikají nejčastěji lidskou manipulací s otevřeným ohněm. 

Územní odbor Děčín
Požár balíků slámy
29.8. 9:46 Na linku tísňového volání byl oznámen požár pole na kopci u obce Dobrná – Brložec, okres Děčín. K požáru vyjela jednotka HZS ÚK ze stanice Děčín a dobrovolná jednotka z Benešova nad Ploučnicí. Hasiči na místě zjistili, že hoří 25 balíků slámy na poli. Bylo rozhodnuto nechat je kontrolovaně dohořet. Na místě zůstala dobrovolná jednotka, která bude požár hlídat i informovat obyvatele obce. Požár byl zlikvidován v 14:01. Škoda byla předběžně odhadnuta na 9 tisíc Kč.
Územní odbor Chomutov
Požár odpadků ve sklepě
29.8. 6:19 Na linku tísňového volání byl hlášen kouř na chodbě v domě v ulici Za Zborovskou v Chomutově. K požáru vyjela jednotka HZS ÚK ze stanice Chomutov. Jednalo se o požár odpadků ve sklepě, kde údajně spí bezdomovci. Hasiči požár lokalizovali v 6:31 a zlikvidovali v 6:39.
Ústí nad Labem
Požár hrabanky
28.8. 18:57 Na linku tísňového volání bylo oznámeno, že u zastávky U studánky v ulici Karolíny Světlé v Ústí nad Labem – Krásném Březně hoří tráva. K požáru vyjela jednotka HZS ÚK ze stanice Ústí nad Labem. Jednalo se o požár lesní hrabanky na ploše 5m2. Hasiči požár lokalizovali v 19:10 a zlikvidovali v 19:12.
Ústí nad Labem
Požár kondenzátoru v trafostanici zimního stadionu

28.8. 16:56 Na linku tísňového volání bylo oznámeno, že se kouří z trafostanice zimního stadionu na Masarykově ulici v Ústí nad Labem. K požáru vyjela jednotka HZS ÚK ze stanice Ústí nad Labem. Hasiči na místě zjistili že hoří kondenzátor trafostanice. Požár lokalizovali v 17:15 a zlikvidovali v 17:46. Prostory byly odvětrány.

požár slámy Dobrná1.JPGpožár slámy Dobrná1.JPG
požár slámy Dobrná22.JPGpožár slámy Dobrná22.JPG

vytisknout  e-mailem