HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár se z vozidla rozšířil na uskladněné dřevo i garážová vrata

(3.12.2018) Dnes krátce před půl čtvrtou odpolední přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru vozidla, stojícího u rodinného domu ve Střelné na Vsetínsku. 

Na místo hlášeného požáru ihned vyjeli profesionální hasiči ze stanice Valašské Klobouky a dvě jednotky dobrovolných hasičů z Horního Lidče a ze Střelné.

Jako první k požáru přijela jednotka z Horního Lidče. Hasiči potvrdili požár vozidla, který se dál šířil na uskladněnou hromadu dřeva v jeho těsné blízkosti a dál na garážova vrata. Hasiči proto ihned nasadili jeden hasební proud a začali ochlazovat dům, aby se požár na něj nerozšířil. Krátce na to k požáru přijeli další dvě jednotky hasičů. Ihned nasadili další proud vody a hasili vozidlo a hromadu dřevu. Tu poté postupně rozebírali a dohašovali skrytá ohniska.

Na místo byl povolán vyšetřovatel hasičů. Ten šetřením zjistil, že majiteli vozidla při opravě auta unikly provozní kapaliny, které se dostaly do prostoru horkého povrchu od halogenu, došlo ke vzplanutí a následnému požáru, který se rozšířil na vozidlo. Vzniklou škodu majitel vyčíslil na 125 tisíc korun. Uchráněné hodnoty dosáhly částky čtyři a půl miliónu korun.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem