HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár rodinného domu v obci Vestec u Prahy napáchal škodu za dva miliony

V sobotu 30. dubna šest minut po půl čtvrté odpoledne byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje nahlášen požár pergoly a střechy rodinného domu v obci Vestec u Prahy.  

K místu události byly vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Říčany, Jílové, Řevnice a dobrovolná jednotka SDH Dolní Jirčany. V rámci mezikrajské pomoci byly vyslány také jednotky HZS hl. města Prahy, a to ze stanic Modřany a Chodov.

Již během jízdy k zásahu byl vidět hustý černý dým, velitel zásahu proto vyhlásil II. stupeň požárního poplachu a k místu události tak postupně vyjely ještě jednotky SDH Průhonice, SDH Vestec a SDH Osnice, z Prahy Petřin byl vyslán protiplynový automobil a na místo vyjel řídící důstojník územního odboru.

V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla požárem zasažena celá pergola, polovina střechy rodinného domu a požár se dále rozšiřoval na zbytek domu. Velitelem zásahu bylo požářiště rozděleno na dva bojové úseky, na kterých pomocí pěti C proudů došlo k lokalizaci požáru.

Provedeným průzkumem nebyla v domě nalezena žádná osoba, hasiči z domu vynesli dvě propanbutanové láhve, které na zahradě následně ochlazovali. Úplná likvidace požáru byla velitelem ohlášena krátce po půl šesté. Předběžná škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na dva miliony korun, příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

nprap. Petr Svoboda
HZS Středočeského kraje

vytisknout  e-mailem