HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár rodinného domu v Lipníku nad Bečvou

Při požáru rodinného domu v Lipníku nad Bečvou byl zraněn majitel, nadýchal se zplodin hoření a zdravotnická záchranná služba jej odvezla na ošetření do nemocnice.  

Čtyři jednotky hasičů (profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou a z Hranic, dobrovolní hasiči z Lipníku nad Bečvou a Oseku nad Bečvou) hasili ve středu 14. prosince 2011 požár rodinného domu v Lipníku na Bečvou na ulici Losertova. Požár byl oznámen na tísňovou linku v 6:06 hodin.

Již v době jízdy hasičů k zásahu jim bylo sděleno, že uvnitř domu se nachází osoba, která se nemůže dostat ven. Po příjezdu hasiči zjistili, že ani oni se dveřmi do domu nedostanou, protože vstupní dveře byly zataraseny. Pomocí nastavovacího žebře hasiči vlezli do domu oknem, zraněného muže vyprostili a předali zdravotnické záchranné službě na ošetření, protože se nadýchal zplodin hoření.

Hasiči na odvětrání prostor nasadili přetlakovou ventilaci, průzkumem vyloučili přítomnost dalších osob v domě. Požár byl lokalizován půlhodinu poté, co byl ohlášen.

Několik hodin hasiči pracovali na vyklízení odpadků, které byly všude v domě uskladněny. Na místo události byl přistaven kontejner z technických služeb, do kterého hasiči odpad ukládali.

Ohnisko požáru bylo nalezeno v kuchyni v 2. nadzemním podlaží, příčina vzniku požáru je zatím v šetření, výše škody byla vyčíslena na 50 tisíc korun. Hasiči svým rychlým zásahem uchránili majetek v hodnotě 1 milion korun.

 


Vladimíra Hacsiková / tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem