HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Noční požár rodinného domu v Hřivínově Újezdě zaměstnal tři jednotky hasičů.

(21. 11. 2019) V 1:05 hodin převzali hasiči informaci o požáru rodinného domu v obci Hřivínův Újezd na Zlínsku. K události byla okamžitě vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Luhačovice a jednotky dobrovolných hasičů z obcí Velký Ořechov a Hřivínův Újezd. Do několika minut tak k události vyrazily hned tři cisternové vozy. 

Po příjezdu a provedení průzkumu byl velitelem zásahu potvrzen požár v prostorách kotelny na tuhá paliva v suterénu rodinného domku. Všechny osoby se nacházely mimo objekt a k žádnému zranění tak nedošlo. Okamžitě byly nasazeny dva útočné proudy a do necelé půlhodiny dostali hasiči požár pod kontrolu. S ohledem na silné zakouření zasažených prostor probíhaly hasební práce v dýchací technice.

Jakmile byl požár lokalizován, byla na pokyn velitele zásahu nasazena přetlaková ventilace k odvětrání nebezpečných zplodin hoření. Zasažený materiál byl vynášen ven mimo objekt, kde byl dohašován. Po kontrole prostor termokamerou a vyloučení dalších ohnisek požáru byla ve 2:07 hodin ohlášena celková likvidace. Na místě byli na dohlídku ponecháni místní hasiči a ostatní jednotky se vrátily zpět na své základny.

K události byl povolán také vyšetřovatel hasičů ze Zlína, který nyní zjišťuje přesnou příčinu vzniku události i výši způsobených škod.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem