HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár rodinného domu v Chvatěrubech způsobil škodu za milion korun

Ve čtvrtek 7. března krátce před sedmou hodinou vyjeli hasiči ze stanice Kralupy nad Vltavou s kolegy z Hasičské záchranné služby SŽDC Kralupy nad Vltavou k nahlášenému požáru střechy rodinného domu v obci Chvatěruby. 

Při prvotním nahlášení bylo oznámeno, že kouř vychází ze střechy přízemní budovy, v které se nikdo nenachází. Za necelých deset minut byla na místě první jednotka, která potvrdila, že jde o požár v obytném půdním prostoru rodinného domu o půdorysu 6x5 metrů. Terén byl velmi těžko přístupný a zásah pomoci jednoho C proudu probíhal kvůli silnému zakouření v dýchací technice. Hasiči museli nejprve rozebrat střešní krytinu, protože požárem byly zasaženy krovy.

Ve čtvrt na osm ohlásil velitel zásahu lokalizaci a dále pokračovalo rozebírání střešní konstrukce a dohašování skrytých ohnisek. V devět hodin byla konstrukce střechy zkontrolována termokamerou a byla objevena ještě dvě malá ohniska, která byla nutno dohasit. Ve čtvrt na deset byla ohlášena likvidace požáru a majiteli byl nařízen dohled po dobu dvanácti hodin. Následně se obě jednotky vrátily na své základny.

Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun. Příčinou vzniku požáru byla nevhodná konstrukce komínového tělesa.

por. Bc. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem