HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár rodinného domu v Chropyni zaměstnal tři jednotky hasičů.

(6. 8. 2018) Ve 20:59 hodin byl na krajské operační středisko hasičů ohlášen požár rodinného domu v obci Chropyně na Kroměřížsku. Na místo byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kroměříž a jednotka dobrovolných hasičů z Chropyně. V rámci mezikrajské pomoci k události vyjeli také profesionální hasiči ze stanice Kojetín (OLK). 

Po příjezdu a provedení prvotního průzkumu bylo potvrzeno, že na místě došlo k požáru rodinného domu. Muže, který v domě bydlel, hasiči okamžitě vyhledali a vyvedli mimo nebezpečí. Kvůli podezření, že se muž nadýchal zplodin hoření, byla na místo povolána posádka zdravotnické záchranné služby.

Pomocí jednoho útočného proudu C byly uhašeny veškeré plameny a skrytá ohniska v mezistropí byla zlikvidována pomocí speciálního zařízení CCS Cobra. Po rozebrání zasažených konstrukcí a odvětrání zakouřených prostor byla provedena kontrola zasažené budovy, aby bylo možné vyloučit další nebezpečí vzniku požáru.

Celková likvidace byla velitelem oznámena ve 22:12 hodin.

Na místo byl povolán také vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, který nyní pracuje na zjištění přesné příčiny vzniku události. Výše škody prozatím nebyla vyčíslena.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

           

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem