HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár rekreačního objektu v Provodově na Zlínsku

(14.10.2018) Šestnáct minut po deváté hodině večerní přijalo krajské operační středisko oznámení o požáru rekreačního objektu v obci Provodov na Zlínsku. 

Vyhlášený poplach měli profesionální hasiči ze stanice Zlín a dobrovolné jednotky z Provodova a Březůvek. Jednotky na místo vyjely se čtyřmi cisternami. Po příjezdu na místo velitel zásahu potvrdil požár obydlí a na místo si vyžádal i vyšetřovatele příčin požárů. Po průzkumu místa události si velitel zásahu zažádal o dvě posilové jednotky, a to z Pozlovic a z Želechovic nad Dřevnicí.

Požár zachvátil střechu objektu,stromy a uskladněné dřevo v její těsné blízkosti. Hasiči nasadili tři hasební proudy a během krátké chvíle měli požár pod kontrolou. V deset hodin vyhlásil velitel zásahu lokalizaci požáru. Díky rychlému zásahu hasičů se požár nedostal do vnitřních prostor budovy. Hasiči následně provedli kontrolu termokamerou a dohašovali skrytá ohniska. Při zásahu museli hasiči ochlazovat i okolí objektu, který se nachází v lese a v jeho těsné blízkosti jsou vzrostlé stromy. V době vzniku požáru se uvnitř budovy nikdo nenacházel. 

Příčina a výše vzniklé škody není dosud známa.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem