HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár půdních prostor způsobil škodu asi za 1,5 milionu korun

Osek – požár – 19. 2. 01:09

Krátce po jedné hodině ranní byl vyhlášen poplach několika jednotkám hasičů kvůli ohlášenému požáru v obci Osek na Jičínsku. Krajské operační a informační středisko hasičů přijalo oznámení o požáru objektu bývalé hospody, která by nyní měla sloužit k ubytování osob. Ještě před příjezdem hasičů se z budovy evakuovalo pět lidí, jeden člověk byl lehce zraněn.  

Při příjezdu hasičů už byla zasažena část střechy objektu, jednotky prováděly průzkum a přes energetiky bylo zajištěno odpojení budovy od přívodu elektrické energie. Požár se šířil ve velmi členitých půdních prostorech, které byly silně zakouřené, hasiči tak pracovali převážně v dýchací technice. Na hašení bylo nasazeno vysokotlaké zařízení CCS Cobra, které je užitečným pomocníkem jednotek požární ochrany při hašení v uzavřených prostorech. Je schopno prorazit a řezat různé typy materiálů.

Požár se jednotkám podařilo lokalizovat kolem čtvrté hodiny ranní, mimo půdu se naštěstí nerozšířil. Následně jednotky vyhledávaly a dohašovaly skrytá ohniska. Likvidaci události ohlásil velitel zásahu v 09:56 hod.

Ohledání požářiště prováděl vyšetřovatel hasičů, který si vyžádal na místo součinnost příslušníků Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče, konkrétně specialistů v oboru elektro. Příčina je stále předmětem vyšetřování. Škoda způsobená požárem byla odhadnuta na asi 1,5 milionu korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jičín a dobrovolné jednotky ze Sobotky a Markvartic, vyžádána byla mezikrajská výpomoc ze středních Čech prostřednictvím JSDH Dolní Bousov a JSDH Jičín držela zálohu na zbrojnici pro případ jiné mimořádné události.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

P Osek (1)

P Osek (1) 

Detailní náhled

P Osek (2)

P Osek (2) 

Detailní náhled

P Osek (3)

P Osek (3) 

Detailní náhled

P Osek (4)

P Osek (4) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem