HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár přístavku rodinného domu způsobil škodu za 700 tisíc korun

V noci na čtvrtek 14. března osm minut před půl čtvrtou byl na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje ohlášen požár bytu v Brandýse nad Labem. 

Operační středisko k události v ulici Na Kopečku vyslalo profesionální hasiče ze stanic Stará Boleslav a Říčany a jednotky sboru dobrovolných obcí Brandýs nad Labem a Stará Boleslav. Podle dalšího oznamovatele hořela přízemní budova, kdy plameny šlehaly z oken, začaly prostupovat střechou a požár nabíral na intenzitě.

První jednotka byla na místě už za osm minut od ohlášení. Prvotním průzkumem velitel zjistil, že požárem je zasažen celý vnitřek přístavku domu. Dvě nadýchané osoby se podařilo dostat včas ven a předat do péče posádce zdravotnické záchranné služby. Vzhledem k tomu, že nebylo možné ustavit v ulici výškovou techniku, požádal velitel o vyslání dalších dvou cisteren. Operační důstojník proto podle poplachového plánu vyslal k požáru ještě dobrovolné jednotky Čelákovice a Zápy.

Hasičům se požár podařilo dostat pod kontrolu pomocí jednoho C a dvou D proudů. Lokalizace byla velitelem zásahu ohlášena krátce po čtvrté hodině ranní. Pak byla rozebírána střešní konstrukce s eternitovou krytinou a pomocí termokamery vyhledávána a dohašována skrytá ohniska požáru. Celý zásah probíhal v dýchací technice.

Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, kdy vyšetřovatelé pracují s několika verzemi. Škoda vzniklá požárem byla majitelem vyčíslena na 700 tisíc korun. Včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit majetek za 1,5 milionu korun. Na dohlídku požářiště byla do 12 hodin ponechána místní dobrovolná jednotka.  

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem