HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár penzionu v Krkonoších likvidovalo 6 jednotek

Aktualizace 4. 1. 2021 9:15

Po nedělním večerním požáru penzionu v Horní Malé Úpě byli celý následující den na místě vyšetřovatelé. Ohledáním požářiště a podrobným prozkoumáním stop zjistili, že požár vznikl v podkroví v meziprostoru mezi sádrokartonem a střešní konstrukcí. Jako možné příčiny lze vyloučit úmyslné nebo nedbalostní jednání. Vyšetřovatel hasičů pracuje s verzemi, že požár mohl vzniknout vlivem technické závady elektroinstalace nebo komínového tělesa. K vyšetřování byli přizváni specialisté v oblasti elektro z Institutu ochrany obyvatelstva (HZS ČR). Ti budou zpracovávat odbornou expertízu,která by mohla pomoci přesnou příčinu objasnit.

________________________________________________________________________________________________________________

Horní Malá Úpa – požár – 2. 1. 19:11

Krátce po 19. hodině byl na tísňovou linku oznámen požár penzionu v Horní Malé Úpě. Operační důstojník vyslal na místo šest jednotek hasičů. Všechny osoby stihly podle prvních informací objekt včas opustit, nikdo nebyl zraněn.

Při příjezdu hasičů byly vidět plameny, které prostupovaly střechou. Jednotky ochlazovaly střešní konstrukci zvenčí z výškové techniky, uvnitř pak byly průzkumné skupiny, které prováděly hasební práce v podkroví.

Poté, co dostali hasiči požár pod kontrolu, dohledávali uvnitř skrytá ohniska. Museli rozebírat částečně vnitřní prostory pod střechou, vše ukončili závěrečným průzkumem pomocí termokamery. Likvidaci události ohlásil velitel po čtyřhodinovém zásahu kolem 23:20 hod.

Plameny zasáhly podkroví a střešní konstrukci penzionu. Navzdory silnému větru se podařilo šíření ohně včas zastavit a dřevěná budova tak byla z větší části před ohněm uchráněna. Škoda je vyčíslena předběžně na 900 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 14 milionů korun. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Trutnov a JSDH Horní Maršov, Malá Úpa, Pec pod Sněžkou, Svoboda nad Úpou a Mladé Buky. Zálohu na vlastní zbrojnici pro případ jiné mimořádné události držela dobrovolná jednotka Trutnov – Horní Staré Město.

FOTO: JSDH Pec pod SněžkouFOTO: JSDH Pec pod Sněžkou

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: JSDH Pec pod Sněžkou a HZS KHK

Odkazy do noveho okna

P H. Malá Úpa (1)

P H. Malá Úpa (1) 

Detailní náhled

P H. Malá Úpa (2) zdroj JSDH Pec p. S.

P H. Malá Úpa (2) zdroj JSDH Pec p. S. 

Detailní náhled

P H. Malá Úpa (3)

P H. Malá Úpa (3) 

Detailní náhled

P H. Malá Úpa (4) zdroj JSDH Pec p. S.

P H. Malá Úpa (4) zdroj JSDH Pec p. S. 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem