HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru v Němčicích byl vyhlášen druhý stupeň poplachu.

(3. 8. 2018) Krátce před šestou hodinou odpolední přijali hasiči informaci o požáru stodoly v obci Němčice na Kroměřížsku. Operační důstojník na místo okamžitě vyslal profesionální i dobrovolné hasiče s několika cisternami. 

Po příjezdu první jednotky profesionálních hasičů z Holešova byla událost potvrzena a s ohledem na rozsah byly okamžitě povolány posilové jednotky. Na pokyn velitele byla zahájena požární obrana, aby nedošlo k rozšíření na blízký rodinný domek a další stavby. Jak bylo upřesněno, požár zasáhl plechovou stavbu o rozměru asi 10x10 metrů, ve které byly uloženy různé stroje, nářadí a sláma.

Jakmile se na místo dostavily další posilové jednotky, bylo nataženo několik útočných proudů. Po příjezdu velícího důstojníka směny bylo místo rozděleno na dva úseky a ke zdolání požáru hasiči využili i speciální zařízení pro řezání vodním paprskem CCS Cobra. S ohledem na silné zakouření museli hasiči zasahovat v dýchací technice, a na místo byl kvůli její velké spotřebě povolán i speciální protipolynový kontejner ze stanice Uherské Hradiště. S ohledem na malou kapacitu hasební vody, dodávané z hydrantové sítě, byly na místo povolány ještě další velkokapacitní cisterny. Lokalizace požáru byla velitelem ohlášena ve 20:01 hodin.

Během řešení události na místě zasahovali profesionální hasiči z Holešova, Kroměříže, Bystřice pod Hostýnem, Uherského Hradiště a Zlína, a dobrovolné jednotky obcí Němčice, Hulín, Holešov a Zahnašovice. V rámci mezikrajské pomoci vyjeli na místo také hasiči z Olomouckého kraje.

K události byl povolán i vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, který jako příčinu vzniku požáru stanovil nedbalost majitele. Předběžná škoda byla vyčíslena na 300 000 korun.

Aktualizace:

21:00 hodin

Byla provedena redukce techniky na místě, hasiči však nadále pokračují v rozebírání konstrukcí, aby se dostali ke skrytým ohniskům. Využíván je také nakladač pro vyvážení zasaženého materiálu.

23:13 hodin

Velitelem byla ohlášena celková likvidace požáru.

23:30 hodin

Jednotky se připravují k odjezdu. Na pokyn velitele zůstanou na místě do rána dvě dobrovolné jednotky pro zajištění dohlídky.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

           

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem