HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár návěsu na D5 způsobil milionovou škodu a uzavřel dálnici do Prahy

V neděli 7. ledna jedenáct minut před sedmou hodinou ranní byl středočeským hasičům nahlášen požár návěsu kamionu na kilometru 9,5 plzeňské dálnice D5 ve směru do Prahy. 

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Beroun a dobrovolní hasiči z obce Rudná. Řidič soupravy byl velmi pohotový a podařilo se mu před rozšířením požáru odpojit tahač od návěsu. Následně informoval hasiče, že se uvnitř návěsu nacházejí dvě dvoukilogramové propanbutanové tlakové lahve. Vozidlo převáželo potraviny v polotovaru (klasy kukuřice) na paletách.

Při příjezdu první jednotky byl požár rozšířen na celý návěs. Hasiči použili k zásahu těžkou pěnu. Velitel zásahu na místo povolal ještě jednu velkoobjemovou cisternu dobrovolných hasičů z Chyňavy. Požár byl pod kontrolou za 23 minut od zahájení zásahu a probíhalo dohašování hořícího nákladu uvnitř návěsu. Pro zefektivnění zásahu byla na místo vyžádána speciální technika ze Záchranného útvaru HZS ČR ze Zbirohu, konkrétně nákladní automobil a teleskopický manipulátor.

Po dojezdu zbirožské jednotky začalo postupné vykládání palet a dohašování skrytých ohnisek. Na místo byl vyslán také protiplynový automobil ze stanice Kladno, který zajistil výměnu tlakových lahví k dýchacím přístrojům. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu operačnímu středisku v 16 hodin. Po celou dobu byla dálnice ve směru do Prahy uzavřena a policie odkláněla provoz od exitu 10 Loděnice k exitu 5 Rudná po staré plzeňské silnici.

Celková škoda byla vyčíslena na 1 milion korun, kromě návěsu a převáženého zboží požár poškodil také dřevěnou protihlukovou stěnu na okraji dálnice. Jako příčinu požáru vyšetřovatel stanovil vznícení pneumatiky po defektu.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem