HZS Ústeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár Národního parku České Švýcarsko - poděkování ředitele

Ředitel HZS Ústeckého kraje děkuje za obětavost a podporu při zásahu 

Vážení,

HřenskoHřenskojménem Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje bych Vám tímto rád vyslovil své poděkování za Vaši podporu při zásahu na požár v Národním parku České Švýcarsko.

Likvidace požáru, který dne 24. 7. 2022 zachvátil jeden z nejkrásnějších přírodních celků na našem území a rozšířil se na více než 1000 ha lesů, byla vpravdě složitým úkolem a to nejen svým rozsahem, ale zejména pak vzhledem ke složitosti a nepřístupnosti terénu. Všichni zúčastnění si sáhnuli na dno svých sil a společně dosáhli něčeho, co se chvílemi jevilo jako nemožné, požár byl v těch nejsložitějších myslitelných podmínkách dne 12. 8. 2022 úspěšně zlikvidován. Dne 31. 8. 2022 byla následně ukončena také technologická pomoc Národnímu parku České Švýcarsko.

Klimatické změny na naší planetě pravděpodobně budou i nadále směřovat k tomu, že dlouhotrvající suché a teplé počasí bude i v naší zemi běžným jevem a riziko podobných mimořádných událostí v budoucnu vzroste. Věřím, že zásah na požár v Národním parku České Švýcarsko ukázal, že složky integrovaného záchranného systému jsou společně s Armádou České republiky a ostatními zúčastněnými subjekty připraveny efektivně zasáhnout na tento typ mimořádné události a zkušenosti získané při zásahu nám pomohou učinit v budoucnu zásah ještě účinnějším.

Poskytnutá materiální a morální podpora celé řady společností a mnoha dobrovolníků byla pro Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje neocenitelnou pomocí, bez níž by bylo zvládnutí této mimořádné události velmi obtížné.

Děkuji Vám za Vaši obětavost a podporu.

             plk. Ing. Roman Vyskočil                                   

                   

                                                                                      

Odkazy do noveho okna

Hřensko

Hřensko 

Detailní náhled

Hřensko

Hřensko 

Detailní náhled

Hřensko

Hřensko 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem